HAVRE Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logoINTER-BUD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoSpectra Development logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCity Space logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoArchicom logoARTSERVIS sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKontor logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Konferencja Przełącz się na Zielone

Lista wydarzeń

Miasto : Warszawa
Miejsce : Hotel Sound Garden
Data : 12.09.2013
Godzina : 09:00 - 16:00
Status : zakończone
Konferencja Przełącz się na Zielone

W dniu 12 września 2013 w hotelu Sound Garden w Warszawie odbędzie się

Konferencja Przełącz się na Zielone

Ponad 9 tysięcy kilogramów niebezpiecznych elektroodpadów zebrano w Warszawie podczas akcji zorganizowanej przez DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Skanska oraz Stena Recycling. Elektrośmieci zostały sprzedane, a cały dochód przekazany Fundacji WWF Polska. To jednorazowa inicjatywa, oczywiście ważna, ale równie istotna wydaje się codzienna troska o środowisko naturalne. Jakie jeszcze rozwiązania stosują firmy z branży nieruchomości, a jakie miejscy urzędnicy, jak działania polskich metropolii wpisują się w trend zrównoważonego rozwoju?

Porozmawiamy o tym czy inwestowanie w produkty energooszczędne w naszym klimacie ma sens? Jak długo trzeba czekać na zwrot z inwestycji? Jakie nowości pojawiły się ostatnio na rynku?

Podejmiemy również kwestie związane z certyfikatami. Do tej pory prawie wszyscy właściciele nieruchomości decydowali się na wdrożenie certyfikatów LEED albo BREEAM. Kto się odważy na zastosowanie niemieckiego certyfikatu DGNB lub francuskiego HQE? Jakie kryteria trzeba spełnić, by je zdobyć?

Zapytamy czy deweloperzy mieszkaniowi są zainteresowani certyfikacją i czy polscy konsumenci są już gotowi na płacenie za zielone rozwiązania?

Zaproszeni przez nas eksperci odpowiedzą także na pytanie jak odpowiednio zaprojektować, wyposażyć i eksploatować centrum handlowe aby było proekologiczne. Jego lokatorzy, czyli najemcy, również powinni myśleć o środowisku. Jakie rozwiązania stosują zarządcy nieruchomości, a jakie właściciele sieci handlowych?


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Dekerta 18 - duży
mantra