PGE Narodowy

7. Konferencja - Polski Rynek Biurowy - Trendy i Prognozy

Miasto : Warszawa
Miejsce : Hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79
Data : 12.10.2016
Godzina : 08:30 - 15:00
Status : zakończone
7. Konferencja - Polski Rynek Biurowy - Trendy i Prognozy
12 października br. - Warszawa

Choć na horyzoncie pojawiają się coraz ciemniejsze chmury, rynek biurowy trzyma się mocno. Deweloperzy utrzymują wysokie tempo, a najemcy nie pozwalają im wytchnąć. Również inwestorzy nie stronią od polskiego rynku. Jak długo potrwa dobry klimat dla inwestycji, kiedy możemy się spodziewać ostrego zakrętu, czy najemcy polubili Polskę na dobre? Te i inne zagadnienia będą tematem dyskusji podczas konferencji "Polski Rynek Biurowy - Trendy i Prognozy".

PROGRAM KONFERENCJI:

8:30 - Rejestracja
9:00 - Powitanie
9:05 - Dyskusja:

Winter is here.
Kto lokuje biura w Warszawie i jaka jest biznesowa tożsamość stolicy? Czy rosnący poziom pustostanów wstrzyma nowe inwestycje? Co mówią wskaźniki, deweloperzy, inwestorzy, agenci i najemcy?

9:40 - Prezentacja i dyskusja:

Plebiscyt sympatii czy kompetencji?
Prezentacja wyników sondy „CBRE”: Miasto regionalne najbardziej przyjazne inwestorom biurowym i najlepsze do rozwijania biznesu.

10:25 - Przerwa kawowa
10:45 - Dyskusja:

Jedyna droga do…
Czy rozwój rynków biurowych w miastach regionalnych uzależniony jest od sektora usług dla biznesu? Jak sprostać oczekiwaniom najemców z sektora BPO/SSC? Które miasto okaże się najatrakcyjniejsze w najbliższych latach? Gdzie będzie pracować rzesza 300 tys. osób zatrudnionych w sektorze w 2020 roku? Sektor usług dla biznesu – świetlane perspektywy czy spoglądanie przez różowe okulary?

11:25 - Dyskusja:

Świeże bułeczki czy jak do jeża?
W minionym roku inwestorzy wydali więcej na biurowce w miastach regionalnych niż w stolicy. Czy to oznacza, że przestali podchodzić do tego typu produktów jak do jeża? Jak inwestorzy, ostrożniejsi po Brexitcie, oceniają rynek?

12:05 - Prezentacja i dyskusja: 

Dylematy Dustina Hoffmana.
Rynek pracy, rynek absolwentów. Liczba mieszkańców Polski topnieje, znikają zatem zasoby ludzkie, które przyciągają do Polski inwestorów. Jaka czeka nas przyszłość? – optymistyczne i pesymistyczne spojrzenie demografów, specjalistów od zasobów ludzkich, łowców głów i inwestorów.

12:50 - Lunch
13:50 - Prezentacja:

Gdy rybaków jest zbyt wielu.
Jak złowić najemcę? Kilka praktycznych rad z kuchni agenta. Poradnik, szkolenie, prezentacja czy wróżenie z fusów?

14:15 - Prezentacja i dyskusja: 

Z trawą czy na trawie?
Jak będzie wyglądało biuro za pięć lat? Czy w ogóle będzie potrzebne? Zarząd, architekt, pracownicy – czyje wymagania w większym stopniu kształtują wygląd i jakość powierzchni biurowej? Jak zaprojektować biuro dla pokolenia Y i Z, aby workplace strategy, czyli optymalizacja środowiska pracy, nie było tylko hasłem zapisanym w planie zmiany siedziby.

15:00 - Koktajl i networking.
 

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie: office.eurobuildconferences.com


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz