Giant

Konkurs dla studentów i młodych projektantów

Lista wydarzeń

Miasto : Warszawa
Miejsce :
Data : 31.08.2012
Godzina : 23:59
Status : zakończone
Konkurs dla studentów i młodych projektantów
Początkujący projektanci mogą wziąć udział w konkursie Better Building Prize 2012. Uczestnicy będą mieli za zadanie jak największe zminimalizowanie rocznego zużycia energii przy jednoczesnym zwiększeniu konfortu użytkowników obiektu.

Better Building Prize 2012 organizowany jest przez międzynarodową firmę, Buro Happold, która zajmuje się zagadnieniami związanymi z projektowaniem budynków, urbanistyką oraz wpływem budownictwa na środowisko. Tematem konkursu jest Optymalizacja Energetyczna Budynków. Celem takiego doboru zadania jest wspieranie studenckich umiejętności oraz poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.

Zadanie konkursowe polega na zaproponowaniu zmian w przykładowym obiekcie budowlanym. Budynkiem tym jest parterowy biurowiec. Dla uczestników konkursu udostępnione zostaną dane techniczne, specyfikacje i najważniejsze informacje odnośnie obiektu. Na ich podstawie uczestnicy mają dokonać obliczeń. Należy również dokonać porównania zużycia energii opisywanego budynku przed i po zastosowaniu zmian.

Prace będą oceniane pod kątem oszczędności zużycia energii elektrycznej wykazanych w projekcie, opracowania technicznego, przejrzystości i dokładności obliczeń, zastosowanych rozwiązań dodatkowych (wpływających na komfort użytkowników) oraz sposobu zaprezentowania pracy konkursowej.

W konkursie brać mogą udział studenci studiów magisterskich na uczelniach technicznych oraz projektanci do 3 lat od ukończenia studiów, zamieszkali na terytorium Polski.

Nagrodami w konkursie są:
płatny staż w firmie Buro Happold (I nagroda), szkolenie oraz licencja na oprogramowanie firmy IES (II nagroda).

Więcej informacji na stronie:

http://www.burohappold.com/betterbuildingprize/


0.0
Tagi: Buro Happold
Napisz pierwszy komentarz