EURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTERBIURO logoPartner Capital Group logoCHB14 logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoNowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoCity Space logoOlivia Business Centre logoPRO-INVEST S.A. logoAluprof S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoSchüco International Polska logoSawig Invest Group logoTriGranit Corporation logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoArchicom logoEcophon Saint-Gobain logoDorbud S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoEcho Investment logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoHexagon logoWOMAK HOLDING logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBusiness House logoLobos Nieruchomości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO BREEAM dla Centrum Biurowego Neptun

Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku
Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku
Gdańska inwestycja biurowa firmy Hines otrzymała certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good.

Zlokalizowany przy Al. Grunwaldzkiej 103A w Gdańsku budynek Centrum Biurowe Neptun uzyskał pozwolenie na użytkowanie pod koniec marca br. Inwestycja otrzymała międzynarodowy certyfikat BREEAM, wydawany przez organizację British Research Establishment (BRE).

 

BREEAM jest, obok LEED, jednym z najbardziej znanych certyfikatów oceny proekologiczności budynków w Polsce. Uzyskanie brytyjskiego certyfikatu oznacza zastosowanie w obiekcie licznych rozwiązań energooszczędnych, a także spełnienie wymagań związanych z optymalnym systemem zarządzania od fazy projektowej, przez budowę, po późniejsze funkcjonowanie budynku w trakcie jego użytkowania.

 

Na uzyskanie certyfikatu przez Centrum Biurowe Neptun wpłynęły m.in. udogodnienia komunikacyjne, implementacja wodooszczędnych instalacji, energooszczędne systemy monitorowane przez system zarządzania budynkiem BMS, odpowiednia utylizacja odpadów oraz zastosowanie przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i wykończeniowych wpływających na długofalową efektywność ekonomiczną (Long Life Cycle). Nad procesem certyfikacji budynku czuwał niezależny assesor z firmy Buro Happold.

 

Cieszymy się bardzo z  certyfikatu BREEAM na poziomie Very Good przyznanego Centrum Biurowemu Neptun. Od początku budynek był projektowany i realizowany z nastawieniem na ten cel, w związku z czym mamy poczucie dobrze wypełnionego zadania, ale nie zaskoczenia. Nasza satysfakcja jest bardziej podyktowana spełnieniem obietnic składanym naszym najemcom. Certyfikacja Neptuna potwierdziła bowiem liczne atrybuty zrównoważonego budynku przekładającego się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, a także na poprawę wydajności i dobre samopoczucie pracowników - powiedział Michał Samborski, Dyrektor Projektu w Hines Polska.  

 

CB Neptun to pierwszy wysokościowy budynek w Gdańsku, wyrastający na wysokość 85 metrów. Obiekt oferuje 15 860 mkw. powierzchni biurowej na 19 kondygnacjach. Na parterze ulokowano hol recepcyjny i lokale usługowo-handlowe, a na pierwszym piętrze znajdują się sale konferencyjne. Projekt CB Neptun powstał w pracowni AEDAS CE.

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra