Porto Office B Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKwiaty dla biura logoSpectra Development logoCHB14 logoOnyx Business Point logoTorus logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoSchüco International Polska logoGTV Lighting logoOmnitech Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEcho Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoLC Corp S.A. logoLobos Nieruchomości logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGhelamco Poland logoCity Office logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoOlivia Business Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoGłówka Pracuje logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO BREEAM dla Centrum Biurowego Neptun

Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku
Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku
Gdańska inwestycja biurowa firmy Hines otrzymała certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good.

Zlokalizowany przy Al. Grunwaldzkiej 103A w Gdańsku budynek Centrum Biurowe Neptun uzyskał pozwolenie na użytkowanie pod koniec marca br. Inwestycja otrzymała międzynarodowy certyfikat BREEAM, wydawany przez organizację British Research Establishment (BRE).

 

BREEAM jest, obok LEED, jednym z najbardziej znanych certyfikatów oceny proekologiczności budynków w Polsce. Uzyskanie brytyjskiego certyfikatu oznacza zastosowanie w obiekcie licznych rozwiązań energooszczędnych, a także spełnienie wymagań związanych z optymalnym systemem zarządzania od fazy projektowej, przez budowę, po późniejsze funkcjonowanie budynku w trakcie jego użytkowania.

 

Na uzyskanie certyfikatu przez Centrum Biurowe Neptun wpłynęły m.in. udogodnienia komunikacyjne, implementacja wodooszczędnych instalacji, energooszczędne systemy monitorowane przez system zarządzania budynkiem BMS, odpowiednia utylizacja odpadów oraz zastosowanie przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i wykończeniowych wpływających na długofalową efektywność ekonomiczną (Long Life Cycle). Nad procesem certyfikacji budynku czuwał niezależny assesor z firmy Buro Happold.

 

Cieszymy się bardzo z  certyfikatu BREEAM na poziomie Very Good przyznanego Centrum Biurowemu Neptun. Od początku budynek był projektowany i realizowany z nastawieniem na ten cel, w związku z czym mamy poczucie dobrze wypełnionego zadania, ale nie zaskoczenia. Nasza satysfakcja jest bardziej podyktowana spełnieniem obietnic składanym naszym najemcom. Certyfikacja Neptuna potwierdziła bowiem liczne atrybuty zrównoważonego budynku przekładającego się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, a także na poprawę wydajności i dobre samopoczucie pracowników - powiedział Michał Samborski, Dyrektor Projektu w Hines Polska.  

 

CB Neptun to pierwszy wysokościowy budynek w Gdańsku, wyrastający na wysokość 85 metrów. Obiekt oferuje 15 860 mkw. powierzchni biurowej na 19 kondygnacjach. Na parterze ulokowano hol recepcyjny i lokale usługowo-handlowe, a na pierwszym piętrze znajdują się sale konferencyjne. Projekt CB Neptun powstał w pracowni AEDAS CE.

Napisz pierwszy komentarz
mantra