Grupa kapitałowa DL Invest Group logoEcho Investment logoCity Space logoOnyx Business Point logoPRO-INVEST S.A. logoSchüco International Polska logoAluprof S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTorus logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoLC Corp S.A. logoGhelamco Poland logoCHB14 logoLobos Nieruchomości logoCOTEX Office Centre logoSpectra Development logoDorbud S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBusiness House logoPartner Capital Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoKart Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO BREEAM dla Centrum Biurowego Neptun

Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku
Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku
Gdańska inwestycja biurowa firmy Hines otrzymała certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good.

Zlokalizowany przy Al. Grunwaldzkiej 103A w Gdańsku budynek Centrum Biurowe Neptun uzyskał pozwolenie na użytkowanie pod koniec marca br. Inwestycja otrzymała międzynarodowy certyfikat BREEAM, wydawany przez organizację British Research Establishment (BRE).

 

BREEAM jest, obok LEED, jednym z najbardziej znanych certyfikatów oceny proekologiczności budynków w Polsce. Uzyskanie brytyjskiego certyfikatu oznacza zastosowanie w obiekcie licznych rozwiązań energooszczędnych, a także spełnienie wymagań związanych z optymalnym systemem zarządzania od fazy projektowej, przez budowę, po późniejsze funkcjonowanie budynku w trakcie jego użytkowania.

 

Na uzyskanie certyfikatu przez Centrum Biurowe Neptun wpłynęły m.in. udogodnienia komunikacyjne, implementacja wodooszczędnych instalacji, energooszczędne systemy monitorowane przez system zarządzania budynkiem BMS, odpowiednia utylizacja odpadów oraz zastosowanie przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i wykończeniowych wpływających na długofalową efektywność ekonomiczną (Long Life Cycle). Nad procesem certyfikacji budynku czuwał niezależny assesor z firmy Buro Happold.

 

Cieszymy się bardzo z  certyfikatu BREEAM na poziomie Very Good przyznanego Centrum Biurowemu Neptun. Od początku budynek był projektowany i realizowany z nastawieniem na ten cel, w związku z czym mamy poczucie dobrze wypełnionego zadania, ale nie zaskoczenia. Nasza satysfakcja jest bardziej podyktowana spełnieniem obietnic składanym naszym najemcom. Certyfikacja Neptuna potwierdziła bowiem liczne atrybuty zrównoważonego budynku przekładającego się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, a także na poprawę wydajności i dobre samopoczucie pracowników - powiedział Michał Samborski, Dyrektor Projektu w Hines Polska.  

 

CB Neptun to pierwszy wysokościowy budynek w Gdańsku, wyrastający na wysokość 85 metrów. Obiekt oferuje 15 860 mkw. powierzchni biurowej na 19 kondygnacjach. Na parterze ulokowano hol recepcyjny i lokale usługowo-handlowe, a na pierwszym piętrze znajdują się sale konferencyjne. Projekt CB Neptun powstał w pracowni AEDAS CE.

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra