City Space logoINTER-BUD logoVantage Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoGTV Lighting logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoKart Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Dużej przestrzeni nie trzeba się bać

|
Jak zaaranżować duże biuro, by pracownicy dobrze się w nim czuli? Jak efektywnie wykorzystać większą przestrzeń? Urządzenie niemałego biura może przerażać inwestora i budzić takie oraz inne pytania, ale jak przekonuje Marta Janiszek z firmy Interbiuro Design & Fitout tego procesu nie należy się bać.
Marta Janiszek, kierownik działu projektowego Interbiuro Design & Fitout
Marta Janiszek, kierownik działu projektowego Interbiuro Design & Fitout

Projekty większych biur wydają się być sporym wyzwaniem dla projektantów, czy rzeczywiście tak jest?

Aranżacja każdego biura to wyzwanie, a z aranżacją dużej przestrzeni wiąże się zwykle po prostu więcej wytycznych, które należy spełnić w jednym projekcie. Bardzo często aranżacja większego biura jest nawet łatwiejsza niż małego. Dzieje się tak, ponieważ duże firmy zazwyczaj znają swoje potrzeby i mają już doświadczenie przy projektowaniu swoich siedzib. Duże biuro to też duże możliwości zaprojektowania różnych stref.

Powiedziała Pani, że duża przestrzeń biurowa ułatwia architektowi zaprojektowanie różnych stref. Można zatem stwierdzić, że większa przestrzeń daje dodatkowe możliwości aranżacyjne. Czy to tylko pozory, czy rzeczywiście tak jest?

Oczywiście. Większa przestrzeń to większe możliwości, trzeba tylko umieć je wykorzystać i nie bać się zaufać architektowi. Klienci powinni pamiętać, że architekt zna się na projektowaniu przestrzeni. Decydując się na projektowanie wnętrz biurowych należy umiejętnie wybrać pracownię, której powierzymy to zadanie. Dobry architekt to bowiem taki, który zrozumie potrzeby klienta i w ciekawy sposób odpowie na nie tworząc atrakcyjną przestrzeń.

Takiemu architektowi firma może polecić kompleksowe przygotowanie biura. Co jest kluczowe przed rozpoczęciem realizacji typu fit out na dużej powierzchni?

Przed rozpoczęciem realizacji ważne jest otrzymanie kompletu wytycznych od klienta, dostosowanie się do jego budżetu i stworzenie kompletnego projektu wykonawczego. Projekt wykonawczy zakończony przed przystąpieniem do prac to idealna baza do realizacji dużej powierzchni. Dobrze przygotowany harmonogram prac, sprawdzenie dostępności materiałów i dostawy to kolejne kluczowe punkty.

Jaki wpływ na czas realizacji fit out w standardzie zaprojektuj i wybuduj ma powierzchnia biura?

Powierzchnia biura ma mały wpływ na czas realizacji powierzchni biurowej w systemie zaprojektuj i wybuduj. Większe znaczenie ma liczba pięter, stopień skomplikowania projektu wykonawczego oraz ilość elementów designerskich na powierzchni.

Co zrobić, by efektywnie wykorzystać całą przestrzeń dużego biura? Czy pomocny w tym jest space plan?

Pomagają nam w tym badania i analizy potrzeb klienta. Zalecamy wykonać je przed wynajmem powierzchni tak, aby firma jak najlepiej wybrała biuro. Następny krok to stworzenie space planu odpowiadającego potrzebom i wymaganiom klienta.

 


3.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra