Agrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBusiness House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPodium Investment logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoAluprof S.A. logoFYI Commercial Consulting logoKontor logoSpectra Development logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVantage Development S.A. logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Trwa międzynarodowe spotkanie ekspertów energooszczędnego budownictwa

W Warszawie trwa trzydniowe spotkanie jednej z największych na świecie inicjatyw poświęconych energooszczędnemu budownictwu.

San Francisco i Szanghaj – w tym miastach już odbyły się spotkania specjalistów z sektora energooszczędnego budownictwa. Teraz przyszła kolej na Warszawę. Od 10 do 12 czerwca br. trwa Laboratorium Efektywności Energetycznej w Budownictwie w Polsce (Energy Efficiency in Buildings Laboratory in Poland), które na celu ma rozpoczęcie zmian, które w realny sposób wpłyną na transformację polskiego sektora budowlanego.

 

Za organizacją wydarzenia stoi World Business Council for Sustainable Development (WBCSD), globalna organizacja zrzeszająca osoby na kierowniczych stanowiskach w największych międzynarodowych firmach, które wspólnie działają na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wśród członków organizacji są prezesi, dyrektorzy i przedstawiciele zarządu firm takich jak ArcelorMittal, Infosys Lafarge, Siemens, Skanska czy UTC. Projekt wspierają również liczni partnerzy.

 

Inicjatywa odbywa się w hotelu Westin w Warszawie. Podczas trzech dni międzynarodowi i polscy eksperci, a także decydenci świata biznesu, polityki i samorządów wezmą udział w spotkaniach warsztatowych, podczas których nawiąże się dyskusja na temat ograniczenia zużycia energii. Pod koniec wydarzenia sporządzone zostaną przejrzyste wytyczne dla polskiego rynku, powstanie harmonogram działań oraz zebrane zostaną konkretne deklaracje od uczestników inicjatywy.

 

Budynki odpowiadają za zużycie 40 proc. energii w Unii Europejskiej. Jesteśmy odpowiedzialni za poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie tej liczby. Laboratorium Efektywności Energetycznej w Budownictwie może pomóc Polsce w osiągnięciu celów wytyczonych przez Unię Europejską. Do 2020 roku wszystkie nowe budynki powstające na terenie wspólnoty powinny być niemal zeroenergetyczne - podkreśla Katarzyna Zawodna, Prezes Skanska Property Poland.

 

Podczas wydarzenia prowadzone będą rozmowy komitetu ekspertów z przedstawicielami różnych grup interesariuszy rynku budowlanego. Deweloperzy, inwestorzy, firmy inżynieryjne, projektanci, zarządcy, użytkownicy i najemcy budynków –  wszyscy będą zastanawiać się, w jaki sposób doprowadzić do tego, by budownictwo energooszczędne stało się w Polsce codziennością.

 

12 czerwca podczas sesji plenarnej organizowanej we współpracy z The Prince of Wales’s Corporate Leaders’ Group zaprezentowane zostaną wnioski z obrad. W sierpniu na polskim rynku pojawi się raport podsumowujący to wydarzenie. Docelowo podobne spotkania zostaną zorganizowane w 8-10 krajach.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Dekerta 18 - duży
mantra