Porto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKontor logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoPodium Investment logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoINTER-BUD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoArchicom logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoForbo Flooring Systems Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biurowce kolejny raz zrzucą zbędne kilowaty

Trwają przygotowania do rozpoczęcia akcji „Zrzuć Zbędne Kilowaty”, która jest wspólną inicjatywą deweloperów, doradców rynku nieruchomości oraz międzynarodowej firmy specjalizującej się w zarządzaniu odpadami.

Inaugurację przedsięwzięcia zaplanowano na 13 kwietnia br. Wśród organizatorów znalazły się firmy: DTZ, JLL, Knight Frank, Kulczyk Silverstein Properties, Skanska oraz Stena Recycling. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem niewłaściwego gospodarowania elektroodpadami, zwłaszcza w biurach, które ze względu na specyfikę swojej pracy na co dzień korzystają z urządzeń elektronicznych i elektrycznych. Podczas 10-dniowej zbiórki elektrośmieci w wybranych obiektach komercyjnych znajdujących się w największych miastach Polski, takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Poznań, Wrocław oraz Gdańsk, Gdynia i Sopot, pracownicy budynków włączonych do akcji będą aktywnie promować działania proekologiczne w zarządzaniu przedsiębiorstwem. W poszczególnych obiektach biurowych i magazynowych zostaną rozmieszczone kontenery na zużyty sprzęt ekologiczny. Co istotne, środki uzyskane ze sprzedaży zebranych elektroodpadów zasilą budżet wybranej organizacji charytatywnej. Inicjatorzy akcji „Zrzuć Zbędne Kilowaty” zdecydowali, że w ramach tegorocznej edycji wydarzenia wsparcie finansowe otrzyma dom dziecka Nasz Dom im. Maryny Falskiej w Warszawie. Warto przypomnieć, że tematem negatywnych konsekwencji niewłaściwej gospodarki odpadami przedstawiciele rynku nieruchomości komercyjnych zajmują się już po raz trzeci. W ubiegłych latach w wyniku ich współpracy zebrano fundusze na rzecz organizacji WWF oraz fundacji Synapsis.

 

Powodem organizowania kolejnych tego rodzaju wydarzeń jest potrzeba zwiększenia świadomości społecznej w zakresie ochrony środowiska. Jak zauważa Ewelina Karpińska, Koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej w firmie JLL: Wyrzucając elektrośmieci do zwykłego śmietnika, nie tylko łamiemy prawo, ale przede wszystkim stwarzamy zagrożenie dla środowiska. Segregacja elektrośmieci, przetworzenie i unieszkodliwienie substancji niebezpiecznych chroni nasze środowisko. (…) Nieodpowiednie postępowanie z elektrośmieciami w skrajnych przypadkach może spowodować zatrucie ludzi i zwierząt niebezpiecznymi substancjami zawartymi w zużytym sprzęcie. Dlatego tak ważne jest oddanie elektrośmieci do specjalnych punktów, dzięki czemu zostaną one oddane procesom odzysku, recyklingu, a szkodliwe substancje zostaną unieszkodliwione.

 

Niewiele osób wie, co zrobić ze starymi i zużytymi bateriami, żarówkami i sprzętami elektrycznymi. Najczęściej lądują one w koszach na śmieci albo są wystawiane na ulice. Coraz częściej można je spotkać w lasach. Wszelkie akcje pokazujące w jaki sposób postępować z elektrośmieciami są bardzo potrzebne. Co ogromnie cieszy, wartością dodaną tej akcji jest umiejętne łączenie pomocy środowisku ze zbiórką funduszy na wakacje dzieci z domu dziecka Nasz Dom im. Maryny Falskiej w Warszawie dodaje Beata Jońska, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami w Kulczyk Silverstein Properties.

 

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, tegoroczna akcja „Zrzuć Zbędne Kilowaty” zakończy się 23 kwietnia.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Dekerta 18 - duży
mantra