FYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPodium Investment logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBusiness House logoAluprof S.A. logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVantage Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoCity Space logoNowy Styl Group logoForbo Flooring Systems Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Zielone dachy Łodzi

Ogłoszono konkurs na projekt rewitalizacji łódzkich budynków pofabrycznych przy ul. Sienkiewicza 61/63 wraz ze stworzeniem zielonych dachów.
Marcin Obijalski dyrektor Biura ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta UMŁ i Bartosz Poniatowski z Biura Architekta Miasta, fot. uml.lodz.pl
Ogłoszono konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji przebudowy pofabrycznych obiektów przy ul. Sienkiewicza 61/63 w Łodzi. Projekt ma uwzględniać stworzenie zielonych dachów.

Ogłoszono konkurs na projekt rewitalizacji łódzkich budynków pofabrycznych przy ul. Sienkiewicza 61/63 wraz ze stworzeniem zielonych dachów. Jak poinformował dyrektor Biura ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta UMŁ Marcin Obijalski – nowatorski pomysł utworzenia zielonej przestrzeni na dachach podczas głosowania na zadania budżetu obywatelskiego Łodzi otrzymał ponad 1000 głosów.

 

Zabudowa przy ul. Sienkiewicza 61 i 63 ujęta jest programem rewitalizacji obszarowej. Konkurs "Zielone Dachy" obejmuje adaptację wraz z przebiciem ciągu pieszego od ulicy Nawrot do pl. Komuny Paryskiej, a także wspomniany zielony taras na dachu. Już w tej chwili pod tym adresem tworzą się lokale kreatywne, tym samym w Łodzi powstaje kolejna strefa offowa mająca przyciągnąć łodzian i turystów.

 

W skierowanym do architektów i pracowni konkursie, pierwszą nagrodą będzie wykonanie całościowego projektu nie tylko koncepcyjnego, ale również realizacyjnego dla wykonawcy. Prace można składać do 20 maja br., zaś do końca roku musi powstać finalny projekt wraz z pozwoleniami na budowę.

 

Zakończenie adaptacji i rewitalizacji kompleksu pofabrycznego przy ul. Sienkiewicza jest planowane w 2017 roku. Koszty fazy projektowej przewidziane są na ok. 1 mln zł ze środków budżetu obywatelskiego.


Bartosz Poniatowski z Biura Architekta Miasta podkreślił, że tego typu przebudowy oraz zielone dachy są bardzo popularne w Europie, m.in. w Niemczech i w Holandii. Kreują nie tylko nowe przestrzenie i miejsca, ale służą również ekologii - absorbują wody opadowe, tworzą mikroklimat i oczyszczają powietrze w gęstej miejskiej zabudowie.

 

Więcej informacji o konkursie na stronie Urzędu Miasta Łodzi.

 

 


0.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz
Dekerta 18 - duży
mantra