PGE Narodowy

Biznesowy szczyt w Krakowie

Pierwszy dzień konferencji ABSL w Krakowie, fot. Wiesław Majka, krakow.pl
Pierwszy dzień konferencji ABSL w Krakowie, fot. Wiesław Majka, krakow.pl
W Krakowie trwa konferencja ABSL dotycząca sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas pierwszego dnia wydarzenia wystąpił m.in. Tony Blair.

Konferencja ABSL odbywa się w ICE Kraków, a jej motywem przewodnim jest hasło The Powerhouse of Europe – Poland as the undisputed leader in business services on the Continent, czyli Siła napędowa Europy – Polska jako niepodważalny lider sektora usług dla biznesu na kontynencie. Uczestnicy wydarzenia biorą udział w licznych sesjach plenarnych poświęconych zagadnieniom ekonomicznym oraz trendom w obrębie sektora, a także w przygotowanych sesjach tematycznych.

 

Pozycja Krakowa jako polskiej stolicy outsourcingu jest wynikiem pracy wielu prężnych krakowskich środowisk – nas wszystkich: firm, zatrudnionych w nich ludzi, samorządowców, uczelni wyższych. Potrafimy wspólnie tworzyć i wykorzystywać potencjał gospodarczy naszego miasta, a potwierdzeniem dobrze obranego kierunku jest właśnie nasze dzisiejsze spotkanie – powiedział podczas uroczystości otwarcia kongresu prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

 

Najważniejszym punktem programu pierwszego dnia kongresu było przemówienie brytyjskiego polityka i byłego premiera, Tony’ego Blaira – gościa specjalnego – na temat szans i wyzwań związanych z procesem globalizacji. Polityk podkreślał, że kluczem do rozwoju jest edukacja, która musi być jednak dostosowana do zmieniającej się rzeczywistości. W swoim wystąpieniu Blair nie pominął także obecnej sytuacji międzynarodowej. Zaznaczył, że w obliczu rosnącej siły Chin, wszystkie państwa europejskie muszą trzymać się razem.

 

Jestem dumny, że jako premier Wielkiej Brytanii mogłem wspierać wasze starania o przystąpienie do Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że my jako Unia nie rozczarowaliśmy Polski, bo Polska z całą pewnością nie rozczarowała nas – mówił. – Europa nie może nie odpowiedzieć na akty ekstremizmu czy agresywnego nacjonalizmu. Musimy skutecznie reagować na zmieniającą się rzeczywistość, pamiętając, że więcej nas łączy niż dzieli.

 

Organizowana już po raz piąty konferencja ABSL na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń biznesowych w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Co roku gromadzi kilkuset uczestników, w tym liderów biznesu, przedstawicieli rządu, władz lokalnych, instytucji finansowych i deweloperów. Wśród jej partnerów znalazły się firmy, takie jak: Skanska, Echo Investment, Developres, Grupa Buma, GTC, Infosys, Tri Granit czy Vastint.


0.0
Napisz pierwszy komentarz