Giant

EKO Kamil Stoch gościł w Alchemii

Spotkanie z Kamilem Stochem i Apoloniuszem Tajnerem w gdańskiej Alchemii
Spotkanie z Kamilem Stochem i Apoloniuszem Tajnerem w gdańskiej Alchemii
10 czerwca w gdańskim kompleksie Alchemia odbyło się spotkanie Gdańskiej Loży Business Centre Club. Dyskutowano na temat obecności biznesu w sporcie i sportu w biznesie. Gośćmi specjalnymi byli mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch oraz prezes PZN Apoloniusz Tajner.

W minioną środą w klubie fitness Fitstacja mieszczącym się w kompleksie Alchemia odbyło się spotkanie przedstawicieli lokalnego biznesu zrzeszonych w Business Centre Club. Główną część wydarzenia stanowiła dyskusja dotycząca roli i obecności biznesu w sporcie oraz sportu w biznesie. W panelu uczestniczyli mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch oraz prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Prezes podkreślał, jak ważną rolę odgrywa kreowanie systemowych rozwiązań wspierania sportu przez środowisko biznesowe. Jako  przykład podał oczywiście skoki narciarskie, które od wielu lat z sukcesem są w Polsce rozwijane, dzięki wsparciu koncernu Lotos.

 

Fani skoków narciarskich ucieszą z pewnością zapewnienia Apoloniusza Tajnera, że w Polsce nie brakuje kolejnych młodych skoczków, którzy pozwolą nam cieszyć się sukcesami w tej dyscyplinie jeszcze przez wiele lat. Trener podkreślił, że dyscyplina ta nie musi rozwijać się wyłącznie na Podhalu. Odpowiednia wizja i osoba potrafiące zainicjować właściwe działania mogą sprawić, że skoki narciarskie rozwiną się również w Trójmieście.

 

Podczas spotkania w kompleksie firmy Torus Kamil Stoch opowiadał o swoich przeżyciach związanych ze skokami. Nikogo z pewnością nie zdziwi fakt, że są one jego największą pasją, dzięki której mistrz nie potrzebuje już innej motywacji do ciężkiej pracy i walki o zwycięstwo. Zapytany o naturalny strach związany z oderwaniem od ziemi na dużą wysokość odpowiedział, że jak człowiek chce skakać i wygrywać to nie może się bać tego, co robi. Zaznaczył jednak, że sport to nie wszystko – ogromną rolę w jego życiu odgrywa również rodzina.

 

Po zakończeniu dyskusji gości zaproszono do wzięcia udziału w charytatywnym biegu. Przebiegając określony dystans mogli wesprzeć Fundusz Dzieci Osieroconych działający przy Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku. Do aktywności fizycznej zachęcał także Sławomir Gajewski, prezes firmy Torus, będącej gospodarzem spotkania BCC. Bardzo się cieszę, że w takim gronie możemy się spotkać właśnie tutaj. Połączenie funkcji biurowej i sportowej na taką skalę było odważną decyzją. Chcieliśmy jednak stworzyć warunki do rozwoju nie tylko na biznesowej płaszczyźnie, ale też sportowej. Dzisiaj mamy ogromna satysfakcję, że z obiektu korzystają tysiące osób – powiedział Sławomir Gajewski.

 

W ramach pierwszego etapu budowy kompleksu Alchemia powstało 16 700 mkw. powierzchni biurowej, a także centrum rekreacyjno-sportowe, które zajmuje 4600 mkw. powierzchni. Oferuje ono m.in.: baseny, klub fitness, strefę wspinaczki oraz salę sportową. Funkcje obiektu uzupełnia restauracja. Obecnie trwa realizacja drugiego etapu inwestycji, który na trójmiejski rynek dostarczy 21 000 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 2600 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, z czego część będzie zajmowana przez centrum medyczne i przedszkole z zieleńcem. Zakończenie budowy kompleksu realizowanego przez firmę Torus planowane jest na IV kw. 2015 r. Alchemia znajduje się przy al. Grunwaldzkiej 411.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz