Giant

Zrzucili Zbędne Kilowaty

DTZ, JLL, Knight Frank, Kulczyk Silverstein Properties, Skanska, Stena Recycling i Arup podsumowały akcję Zrzuć Zbędne Kilowaty. Do recyklingu oddali 9 ton elektroodpadów.

Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego została zorganizowana przez 6 międzynarodowych firm (DTZ, JLL, Knight Frank, Kulczyk Silverstein Properties, Skanska i Stena Recycling). Trwała od 13 do 23 kwietnia i pozwoliła zebrać niemal 9 ton elektroodpadów. W czasie trwania akcji dołączyła do niej firma Arup; do ogólnego wyniku dorzuciła 54 kilogramy śmieci.

 

Dzięki recyklingowi 9 ton elektroodpadów udało się zredukować 34 000 kg emisji CO2, czyli tyle, ile wpłynie do atmosfery w wyniku zużycia 9452 litrów benzyny lub tyle, ile zużyje 42-calowy telewizor LCD włączony przez 69 lat i 2 miesiące.

 

Akcję prowadzono w 57 budynkach biurowych, znajdujących się w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu oraz Krakowie. W budynkach zostały postawione specjalne kontenery, do których pracownicy mogli wyrzucać e-odpady. Środki pozyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na rzecz domu dziecka Nasz Dom im. Maryny Falskiej w Warszawie.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz