Giant

EKO Colliers International dołączył do elitarnego grona

Green Building Certification Institute nadał firmie doradczej Colliers tytuł LEED® Proven Provider™ w kategorii budynków istniejących.


Tytuł LEED® Proven Provider™ został opracowany przez Green Building Certification Institute w celu usprawnienia procesu weryfikacji projektów certyfikowanych w systemie LEED. Wyróżnienie nadawane jest organizacjom, które utrzymują wysokie standardy prowadzenia certyfikacji, zgłaszają do certyfikacji projekty wysokiej jakości i minimalizują konieczność dodatkowej pracy w trakcie weryfikacji projektu.

 

Colliers International dołączył do grona dziewięciu firm na świecie, które mogą posługiwać się tytułem LEED® Proven Provider™ dla budynków istniejących. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy posługiwać się tytułem LEED Proven Provider. Od wprowadzenia usługi związanej z zieloną certyfikacją staraliśmy się wypracować praktyki i procedury, które pozwoliłyby na jak najsprawniejsze prowadzenie procesu certyfikacji. Cieszymy się, że wysiłki te zostały dostrzeżone i docenione. Dotychczas mieliśmy przyjemność prowadzić proces czterech projektów LEED–EB:O+M z sześciu budynków, jakie dotychczas otrzymały to wyróżnienie w Polsce – komentuje Andrzej Gutowski z Działu Certyfikacji Zielonych Budynków w Colliers International.

 

Dotychczas Colliers International przeprowadził certyfikację niemal 30 projektów w regionie EMEA o łącznej powierzchni ponad pół miliona mkw. Jakość jest istotą procesu certyfikacji LEED, a Colliers International wykazał się rozległym doświadczeniem w dostarczaniu zrównoważonych i wysoce skutecznych rozwiązań dla budynków — mówi Doug Gatlin, wiceprezes ds. realizacji programu, USGBC i GBCI. – Tytuł LEED Proven Provider potwierdza owocną współpracę pomiędzy Colliers International i GBCI. Pozwala on utrzymać rygorystyczny program certyfikacji, jednocześnie dając Colliers International możliwość szybszej obsługi swoich klientów – dodaje Doug Gatlin.

 

W ostatnim czasie Colliers certyfikował w Polsce w systemie LEED-EB:O+M projekty, takie jak: Warsaw Financial Center (55 105 mkw.); Adgar Plaza B (22 000 mkw.); Adgar Business Center (15 500 mkw.) oraz Victoria Office Building (15 000 mkw.).


0.0
Napisz pierwszy komentarz