Profesjonalne sprzątanie w nurcie eko

Ekologiczny, czyli związany z ochroną środowiska, człowiek stara się żyć w zgodzie z naturą. Sprowadza się to do racjonalnego podejścia do codzienności, począwszy od jedzenia zdrowej żywności, oszczędzania wody czy prądu i korzystania z roweru po wykorzystywanie naturalnych środków do sprzątania.

„Czysto” nie musi znaczyć „chemicznie”

Współczesny świat daje nam mnóstwo możliwości, także tych związanych z dbaniem o porządek. Lśniące okna, wypolerowane podłogi czy odkamieniony zlew to jednak głównie zasługa chemicznych środków, które niekorzystnie wpływają na nasze środowisko. Mimo, że świadomość ekologiczna jest coraz większa, sprzątanie w dalszym ciągu związane jest z silnymi detergentami, mającymi negatywny wpływ na otoczenie. Związki te zanieczyszczają naturalne środowisko, są niebezpieczne dla roślin i zwierząt, często są przyczyną alergii, zapaleń skóry, a wchłaniane przez człowieka latami mogą prowadzić do licznych chorób. Dbając o środowisko naturalne, a przy tym o własne zdrowie sięga się po jak najbardziej naturalne składniki, czy to w żywności, czy w kosmetykach. Dlaczego więc nie przenieść tej ekologicznej filozofii do codziennych czynności, także tych porządkowych? Coraz więcej osób, dla których ważne jest otaczające środowisko, stara się i w codziennym życiu korzystać z tworzyw biodegradowalnych, a podczas sprzątania używa ekologicznych zamienników środków czystości.

Ekologiczna rewolucja w sprzątaniu

Idące z duchem czasu i rozumiejące ekologiczne podejście do życia, firmy zajmujące się sprzątaniem mają w swojej ofercie produkty nie narażające środowiska na szkodliwe działanie. Oczywiście można znaleźć marki, które dostarczają ekologiczne środki czystości bazujące na naturalnych, roślinnych składnikach. Produkty te są biodegradowalne, nie zawierają wybielaczy, fosforanów i enzymów szkodliwych dla środowiska. Nowoczesnym rozwiązaniem są również specjalne ściereczki masslim, które nie wymagają użycia detergentów, a efekt czystości osiągają w połączeniu jedynie z wodą. Minusem takich rozwiązań w domowych warunkach może być jednak cena, ponieważ za ekologiczne środki płaci się kilka razy więcej niż za te chemiczne, a na magiczne ściereczki trzeba wydać co najmniej kilkaset złotych. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, nasze mamy czy babcie nie miały jednak tego problemu. Powszechny dostęp do chemicznych środków czystości nie był normą, a jednak ten porządek dało się utrzymać. Wszystko za sprawą produktów, które oferuje nam sama natura, a które dają efekty równie dobre, co silne detergenty. Osoby, którym bliska jest natura, często sięgają po środki domowej produkcji, także w profesjonalnym sprzątaniu.

Domowy sposób na eko-czystość

W internecie można znaleźć wiele przepisów na to, jak, chcąc utrzymać porządek, wykorzystać filozofię eko. Zamiast chemicznych płynów do odkamieniania możemy wybrać cytrynę czy sodę oczyszczoną. Do mycia okien wystarczy ocet i ciepła woda, natomiast działanie antybakteryjne i antywirusowe zapewnią olejki eteryczne, które przy okazji ładnie pachną. Bardziej wytrwali entuzjaści ekologii mogą w domowych warunkach wyprodukować nawet własne mydło. Także pielęgnacja zieleni nie musi opierać się o chemiczne środki, nawozy. Poza wszelkimi nawozami naturalnymi, w dbaniu o rośliny pomogą skorupki jajek, skórki z bananów czy fusy z kawy lub herbaty.

Ekologicznie do życia podchodzi coraz więcej gwiazd popkultury, które głośno mówią o tym jak być bliżej natury. Izabela Miko, Joanna Krupa czy Julia Roberts podążają za trendem eko i swoje życie prowadzą w zgodzie z naturą. O ekologicznych rozwiązaniach, które można wprowadzić w codzienność mówi dużo piosenkarka Reni Jusis, która choćby do prania ubrań wybiera łupiny orzechów indyjskich, zamiast szkodliwych detergentów, a do czyszczenia używa domowej roboty mieszanki naturalnych składników.

Sprzątanie biur w nurcie eko

Ekologiczne podejście do życia proponuje coraz więcej firm, które mają na względzie dobro natury. Sprzątanie biur także może być eko. Coraz więcej biurowców w Warszawie utrzymuje najwyższe standardy czystości starając się przy tym być w zgodzie z naturą. Firmy oferujące usługi porządkowo-czystościowe sięgają więc coraz częściej po ekologiczne środki, co pozwala czuć się bezpiecznie zarówno ekipie sprzątającej, jak i osobom przebywającym w biurowcu. Dzisiaj gama ekologicznych środków czystości zawiera praktycznie wszystkie produkty, od tych do czyszczenia kuchni czy toalety, przez te do mycia okien, naczyń aż po pielęgnację podłóg czy dywanów. Takie rozwiązania wpływają na pozytywny odbiór ze strony wynajmujących powierzchnie biurowe, kontrahentów i klientów. Dzięki naturalnym środkom czystości nowoczesne firmy angażują się w ochronę środowiska. Ekologiczne podejście do życia, także do sprzątania, daje pozytywne skutki na długie lata, wiąże się z czystym środowiskiem, zielonym otoczeniem i zdrowszym życiem.

 


0.0
Tagi: DC System
Napisz pierwszy komentarz