Przedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoUNIMOR Development S.A. logoKontor logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTorus logoAluprof S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Sposób na zrównoważone budynki

Michael Pawlyn
Michael Pawlyn
Podczas tegorocznej edycji PLGBC Green Building Symposium Michael Pawlyn przedstawi jak innowacyjnie projektować, aby powstawały prawdziwie zrównoważone budynki służące zarówno zdrowiu i komfortowi ich użytkowników, jak i oszczędności zasobów.

Jednym z gości tegorocznej edycji PLGBC Green Building Symposium będzie Michael Pawlyn, ceniony brytyjski architekt, który przedstawi jak innowacyjnie projektować, aby powstawały prawdziwie zrównoważone budynki służące zarówno zdrowiu i komfortowi ich użytkowników, jak i oszczędności zasobów. Architekt pokaże zaskakujące rozwiązania, bazujące na naśladowaniu natury, które dostarczą nie tylko znaczącej oszczędności zasobów, a co za tym idzie – kosztów, ale także wpłyną pozytywnie na osoby, które spędzają w budynkach około 90 proc. swojego życia. W swoim wystąpieniu podczas wydarzenia Michael Pawlyn zaprezentuje jak trzy powiązane ze sobą idee: bionaśladownictwo, interakcja ludzkości z naturą i gospodarka obiegu zamkniętego, prowadzą do budynków, które oszczędzają zasoby, zapewniają lepszy komfort i zdrowie oraz wiodą w stronę zerowej ilości odpadów. Podczas prezentacji pokaże niezwykłe przykłady takich pionierskich rozwiązań: Biomimetic Office Building, który po wybudowaniu będzie budynkiem biurowym o najniższej konsumpcji energii na świecie, a jednocześnie podniesie komfort i zdrowie jego użytkowników. Z kolei Mobius Project to przykład nowego typu budynku, który wyrósł z potrzeby adaptacji miast do gospodarki obiegu zamkniętego. Wreszcie The Sahara Forest Project, wykorzystujący zamknięte systemy, które zwiększają efektywność oraz bazują na odnawialnych rozwiązaniach.

To pierwsza wizyta Michaela Pawlyna w Polsce. Postanowiliśmy pokazać innowacyjne wzorce projektowania z uwagi na rosnące tempo wzrostu rynku zielonego budownictwa w Polsce – mówi Alicja Kuczera, CEO Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.
 


0.0
Tagi: PLGBC
Napisz pierwszy komentarz
Dekerta 18 - duży
mantra