Kinnarps nowy

Sposób na zrównoważone budynki

Michael Pawlyn
Michael Pawlyn
Podczas tegorocznej edycji PLGBC Green Building Symposium Michael Pawlyn przedstawi jak innowacyjnie projektować, aby powstawały prawdziwie zrównoważone budynki służące zarówno zdrowiu i komfortowi ich użytkowników, jak i oszczędności zasobów.

Jednym z gości tegorocznej edycji PLGBC Green Building Symposium będzie Michael Pawlyn, ceniony brytyjski architekt, który przedstawi jak innowacyjnie projektować, aby powstawały prawdziwie zrównoważone budynki służące zarówno zdrowiu i komfortowi ich użytkowników, jak i oszczędności zasobów. Architekt pokaże zaskakujące rozwiązania, bazujące na naśladowaniu natury, które dostarczą nie tylko znaczącej oszczędności zasobów, a co za tym idzie – kosztów, ale także wpłyną pozytywnie na osoby, które spędzają w budynkach około 90 proc. swojego życia. W swoim wystąpieniu podczas wydarzenia Michael Pawlyn zaprezentuje jak trzy powiązane ze sobą idee: bionaśladownictwo, interakcja ludzkości z naturą i gospodarka obiegu zamkniętego, prowadzą do budynków, które oszczędzają zasoby, zapewniają lepszy komfort i zdrowie oraz wiodą w stronę zerowej ilości odpadów. Podczas prezentacji pokaże niezwykłe przykłady takich pionierskich rozwiązań: Biomimetic Office Building, który po wybudowaniu będzie budynkiem biurowym o najniższej konsumpcji energii na świecie, a jednocześnie podniesie komfort i zdrowie jego użytkowników. Z kolei Mobius Project to przykład nowego typu budynku, który wyrósł z potrzeby adaptacji miast do gospodarki obiegu zamkniętego. Wreszcie The Sahara Forest Project, wykorzystujący zamknięte systemy, które zwiększają efektywność oraz bazują na odnawialnych rozwiązaniach.

To pierwsza wizyta Michaela Pawlyna w Polsce. Postanowiliśmy pokazać innowacyjne wzorce projektowania z uwagi na rosnące tempo wzrostu rynku zielonego budownictwa w Polsce – mówi Alicja Kuczera, CEO Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.
 


0.0
Tagi: PLGBC
Napisz pierwszy komentarz