Proton Office

Sportowy duch biurowca

|
Zestawy sprzętu sportowego dla najemców Business Garden
Co wspólnego mają ze sobą sport i biurowce? Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nic ich nie łączy, jednak to tylko pozory...


Aktywna przestrzeń

 

Różne zachęty do uprawiania sportu mogą przerodzić się w czyn, tylko wtedy gdy pracownicy do swojej dyspozycji mają odpowiednią infrastrukturę. We współczesnych biurowcach lub ich otoczeniu przygotowywane są miejsca przeznaczone do aktywności sportowej. W wielu obiektach działają kluby fitness. Niekiedy są one tworzone na całkiem dużej powierzchni. Przykładem może być chociażby Warsaw Spire, w którym fitness klub polskiej sieci Calypso znajduje się na powierzchni ponad 1500 mkw. powierzchni. Czasem również lokalizacja danego biurowca zachęca do sportowej aktywności. Przykładami takich obiektów są chociażby Tarasy Grabiszyńskie znajdujące się w pobliżu klubu fitness.

 

Biurowce dla rowerzystów

 

Patrząc na ofertę nowoczesnych biurowców można odnieść wrażenie, że infrastruktura dla rowerzystów to niemal podstawowe wyposażenie takiego obiektu. Parkingi, szatnie i prysznice dla dostępne są w wielu obiektach. Firmy chętnie promują aktywność fizyczną oraz dojeżdżanie do pracy na rowerach, ponieważ często jest to jeden z elementów kampanii wizerunkowej danego przedsiębiorstwa. Premiowanie dojazdów na rowerach wiąże się także z ekologiczną polityką firm. Infrastruktura dla rowerzystów jest szczególnie interesująca dla pracowników tych biurowców, które znajdują się w pobliżu ścieżek rowerowych jak np. krakowski biurowiec Lobos Office. Taka lokalizacja obiektów biurowych stanowi dodatkową zachętę do korzystania z rowerów. 

 

Sportowe wydarzenia w … biurowcu

 

Niekiedy biurowce służą również jako obiekty sportowe, na których odbywają się zawody sportowe. Tak jest np. podczas Biegu Na Szczyt Rondo 1. Jest to rywalizacja w bieganiu po schodach. Meta tego biegu znajduje się na 37. piętrze warszawskiego biurowca Rondo 1. Biorą w niej udział zarówno amatorzy, jak i zawodowi sportowcy. Bieg ten organizowany jest od 2011 roku, a zeszłoroczna edycja imprezy miała rangę Mistrzostw Europy w Bieganiu po Schodach, przyznaną przez Towerrunning World Association. Głównym celem zawodów jest pomoc dzieciom ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Na ten cel przeznaczony jest cały dochód z opłat startowych wnoszonych przez zawodników. 

 

Deweloperzy wspierają sport

 

Co jeszcze łączy sport z branżą nieruchomości? Tym elementem łączącym jest sponsoring sportowy. Jest to nie tylko dobra forma reklamy, ale także sposób na zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy i przejaw działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Na płaszczyźnie sponsoringu sportowego aktywnie działa m.in. firma Developres. Inwestor biurowca SkyRes angażuje się w rozwój jeździectwa. Deweloper sponsoruje Stadninę Koni w Leśnej Woli oraz wspiera jej zawodników. Poza jeździectwem firma od 2012 roku finansuje również Klub Sportowy Developres Rzeszów.

Sportowym mecenasem jest również firma deweloperska Murapol. Firma nie tylko jest inwestorem takich obiektów komercyjnych takich jak Biurowiec Nordika w Gdańsku, ale także sponsorem głównym i współwłaścicielem klubu piłkarskiego TS Podbeskidzie. Murapol dba także o młode talenty futbolowe sponsorując prowadzoną przez Mirosława Szymkowiaka i Tomasza Frankowskiego szkółkę piłkarską AP 21. Dla młodych adeptów futbolu organizowany jest również turniej Murapol Cup. Firma wspiera także inne dyscypliny sportowe. Deweloper jest np. głównym sponsorem Reprezentacji Polski w rugby.

 

 

Tworzenie odpowiedniej infrastruktury dla aktywnych fizycznie pracowników to odpowiedź na rosnącą wśród Polaków popularność sportu. Czasem jest to także odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnego rynku, zwłaszcza wtedy gdy w danej dzielnicy miasta jest mała dostępność takich obiektów. Z kolei zaangażowanie deweloperów w sport to promocja zdrowego stylu życia wśród pracowników, a także CSR firmy i sposób promocji. 

 

  • 1
  • 2

0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Marcin - HSF group :
Świetnie, że w końcu ktoś mówi o tej sprawdzonej metodzie zwiększania produktywności i zdrowia pracowników. Dodatkowo, tworzenie stref fitness-wellness-spa w biurowcu przez właściciela obiektu jako część wspólna (a nie komercyjny klub fitness) niesie za sobą mnóstwo korzyści... Stworzyliśmy w Polsce kilka takich stref i odbiór takich stref przez najemców i ich pracowników jest rewelacyjny :)
Oby więcej takich artykułów !
16 lutego 2017 11:27