INTER-MAR Stanisław Marzec logoKontor logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoCHB14 logoEkodom Deweloper logoGhelamco Poland logoNowy Styl Group logoGTV Lighting logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHAVRE Sp. z o.o. logoPodium Investment logoTorus logoKwiaty dla biura logoTork logoOnyx Business Point logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDuda Development logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArchicom logoSchüco International Polska logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoEcho Investment logoLC Corp S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Roślinny obraz

|
Miniogród Florama (fot. Kwiaty dla Biura)
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna jest obecność roślin w miejscu naszej pracy i życia.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna jest obecność roślin w miejscu naszej pracy i życia. Nie są one tylko ozdobą pomieszczenia, lecz mają także wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Przedstawiamy niebanalny sposób na wprowadzenie zieleni w przestrzeń życiową.

W wielu polskich miastach jakość powietrza jest zła, a do mieszkańców docierają informacje o smogu i związanych z nim zagrożeniach dla zdrowia. Niestety w metropoliach często brakuje parków czy innych miejsc zielonych. Tracimy nie tylko przestrzeń spacerów, ale także i drzewa, które przecież produkują tlen. 

Spacer w dużym mieście wiąże się często z krajobrazem pełnym szarości, który niekorzystnie wpływa na nasze samopoczuciem. Osoby, które mają dość miejskiego betonu i tęsknią za kontaktem z naturą, wprowadzają różne rośliny do wnętrz swoich domów czy miejsc pracy. Jeśli widok z Twojego okna to tylko reklamowy bilboard lub zatłoczona ulica możesz spróbować stworzyć swoją zieloną enklawę. Z pomocą specjalistów w tematyce zieleni Twoje otoczenie może nabrać naprawdę więcej życia. W architekturze wnętrz coraz bardziej popularny staje się zatem ekodesign przywracający zieleń w pomieszczeniach życia i pracy człowieka.

Ekodesign to trend przywracający naturalną zieleń w biurach czy też w domu – informuje nas Kinga Dzwonnik, właścicielka firmy Kwiaty dla Biura. – Nie mówię tu tylko o standardowych doniczkach z kwiatami. Moda na bycie eco sprzyja naprawdę niepowtarzalnym kompozycjom kwiatowym, które stwarzają idealny klimat do bycia szczęśliwym, zdrowym i w otoczeniu samej natury – dodaje.


Nie tylko estetyka


Obecność roślin we wnętrzach domów czy miejsc pracy to nie tylko wyraz tęsknoty za naturą w otoczeniu człowieka. Kolejnym z powodów jest estetyka i wymiar dekoracyjny. Jednak rośliny to nie tylko ozdoba. Natura jest w stanie dostarczyć nam niepowtarzalnych kolorów dając dodatkowo to, co nam jest najbardziej potrzebne – czyli tlen. Co raz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach. Co raz częściej zwracamy uwagę na zdrowe warunki otoczenia. A co, jak nie właśnie rośliny, zapewnią nam poprawę jakości środowiska pracy i życia? – zauważa Kinga Dzwonnik.

Coraz częściej mówi się bowiem o „syndromie chorego budynku”, a nieprawidłowo zbilansowane środowisko pracy ma negatywny wpływ na pracowników. Na poprawę jakości środowiska pracy i życia wpływ mogą mieć właśnie zielone rozwiązania. Oczyszczają one powietrze we wnętrzach, a tym samym poprawiają naszą efektywność i satysfakcję. 

 

Ogród jak obraz na ścianie

 

Wprowadzanie zieleni w środowisko życia człowieka to cel działań pracowni Florabo, która została założona przez projektantkę i architekta krajobrazu Halinę Kamińską. Obecnie pracownia na stałe współpracuje z firmą Kwiaty dla Biura, która dba o klimat wnętrz w polskich biurowcach. 

W branży działamy od wielu lat i widzimy jak duże znaczenie ma wystrój wnętrz w strategii każdej z firm – mówi w rozmowie Kinga Dzwonnik – Nasi klienci szczególnie cenią realizacje, które daleko wychodzą poza standardy. Miniogrody na ścianach to obecnie hit w każdym biurze – dodaje właścicielka firmy Kwiaty dla Biura.

Miniogród Florama to jeden z produktów pracowni Florabo, o którym chętnie opowiada Kinga Dzwonnik z firmy Kwiaty dla Biura. Nic dziwnego, ponieważ jest to niezwykła dekoracja, która cieszy oczy, wprowadza zieleń w codzienność pracowników, pobudza do działania, ale przede wszystkim zapewnia mierzalną poprawę jakości środowiska. 

Florama to estetyczna i samodzielna zielona mini-ściana, którą można dowolnie skalować i aranżować. Jest ona nawadniana w obiegu zamkniętym i dzięki temu nie wymaga podłączenia do wody lub kanalizacji. Każda z ram jest wyposażona w pompę i zbiornik wodny. Doskonale sprawdza się w miejscu pracy, ponieważ nie wymaga podlewania i skomplikowanej pielęgnacji. 

 

  • 1
  • 2
Napisz pierwszy komentarz
Archicom - City Forum
mantra