Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoCHB14 logoAgrobex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKwiaty dla biura logoUNIMOR Development S.A. logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPartner Capital Group logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoCity Space logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGhelamco Poland logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEcho Investment logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoFYI Commercial Consulting logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoLC Corp S.A. logoOlivia Business Centre logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOnyx Business Point logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTorus logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Roślinny obraz

|
Miniogród Florama (fot. Kwiaty dla Biura)
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna jest obecność roślin w miejscu naszej pracy i życia.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna jest obecność roślin w miejscu naszej pracy i życia. Nie są one tylko ozdobą pomieszczenia, lecz mają także wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Przedstawiamy niebanalny sposób na wprowadzenie zieleni w przestrzeń życiową.

W wielu polskich miastach jakość powietrza jest zła, a do mieszkańców docierają informacje o smogu i związanych z nim zagrożeniach dla zdrowia. Niestety w metropoliach często brakuje parków czy innych miejsc zielonych. Tracimy nie tylko przestrzeń spacerów, ale także i drzewa, które przecież produkują tlen. 

Spacer w dużym mieście wiąże się często z krajobrazem pełnym szarości, który niekorzystnie wpływa na nasze samopoczuciem. Osoby, które mają dość miejskiego betonu i tęsknią za kontaktem z naturą, wprowadzają różne rośliny do wnętrz swoich domów czy miejsc pracy. Jeśli widok z Twojego okna to tylko reklamowy bilboard lub zatłoczona ulica możesz spróbować stworzyć swoją zieloną enklawę. Z pomocą specjalistów w tematyce zieleni Twoje otoczenie może nabrać naprawdę więcej życia. W architekturze wnętrz coraz bardziej popularny staje się zatem ekodesign przywracający zieleń w pomieszczeniach życia i pracy człowieka.

Ekodesign to trend przywracający naturalną zieleń w biurach czy też w domu – informuje nas Kinga Dzwonnik, właścicielka firmy Kwiaty dla Biura. – Nie mówię tu tylko o standardowych doniczkach z kwiatami. Moda na bycie eco sprzyja naprawdę niepowtarzalnym kompozycjom kwiatowym, które stwarzają idealny klimat do bycia szczęśliwym, zdrowym i w otoczeniu samej natury – dodaje.


Nie tylko estetyka


Obecność roślin we wnętrzach domów czy miejsc pracy to nie tylko wyraz tęsknoty za naturą w otoczeniu człowieka. Kolejnym z powodów jest estetyka i wymiar dekoracyjny. Jednak rośliny to nie tylko ozdoba. Natura jest w stanie dostarczyć nam niepowtarzalnych kolorów dając dodatkowo to, co nam jest najbardziej potrzebne – czyli tlen. Co raz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach. Co raz częściej zwracamy uwagę na zdrowe warunki otoczenia. A co, jak nie właśnie rośliny, zapewnią nam poprawę jakości środowiska pracy i życia? – zauważa Kinga Dzwonnik.

Coraz częściej mówi się bowiem o „syndromie chorego budynku”, a nieprawidłowo zbilansowane środowisko pracy ma negatywny wpływ na pracowników. Na poprawę jakości środowiska pracy i życia wpływ mogą mieć właśnie zielone rozwiązania. Oczyszczają one powietrze we wnętrzach, a tym samym poprawiają naszą efektywność i satysfakcję. 

 

Ogród jak obraz na ścianie

 

Wprowadzanie zieleni w środowisko życia człowieka to cel działań pracowni Florabo, która została założona przez projektantkę i architekta krajobrazu Halinę Kamińską. Obecnie pracownia na stałe współpracuje z firmą Kwiaty dla Biura, która dba o klimat wnętrz w polskich biurowcach. 

W branży działamy od wielu lat i widzimy jak duże znaczenie ma wystrój wnętrz w strategii każdej z firm – mówi w rozmowie Kinga Dzwonnik – Nasi klienci szczególnie cenią realizacje, które daleko wychodzą poza standardy. Miniogrody na ścianach to obecnie hit w każdym biurze – dodaje właścicielka firmy Kwiaty dla Biura.

Miniogród Florama to jeden z produktów pracowni Florabo, o którym chętnie opowiada Kinga Dzwonnik z firmy Kwiaty dla Biura. Nic dziwnego, ponieważ jest to niezwykła dekoracja, która cieszy oczy, wprowadza zieleń w codzienność pracowników, pobudza do działania, ale przede wszystkim zapewnia mierzalną poprawę jakości środowiska. 

Florama to estetyczna i samodzielna zielona mini-ściana, którą można dowolnie skalować i aranżować. Jest ona nawadniana w obiegu zamkniętym i dzięki temu nie wymaga podłączenia do wody lub kanalizacji. Każda z ram jest wyposażona w pompę i zbiornik wodny. Doskonale sprawdza się w miejscu pracy, ponieważ nie wymaga podlewania i skomplikowanej pielęgnacji. 

 

  • 1
  • 2
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra