Giant

Rozwiązania indywidualnie dobrane

|
Arkońska Business Park
Arkońska Business Park
Rozwój technologii i techniki pozwala na podnoszenie poziomu oczekiwań co do konstrukcji, wyglądu czy funkcjonalności. Z tego też powodu produkty są coraz bardziej zindywidualizowane i dostosowane do konkretnych potrzeb.

Współczesne biurowce już jakiś czas temu odeszły od stereotypowej wizji zwalistej, nieestetycznej bryły. Inwestorzy i deweloperzy starają się, aby ich inwestycja wyglądała schludnie i budziła podziw, a jednocześnie spełniała najnowsze wymagania technologiczne. Budynki stanowią integralną część krajobrazu, przez co muszą dostosować się do otaczającej je przestrzeni, zachowując swój indywidualny charakter. Architekci, projektanci wnętrz, wykonawcy – wszyscy dbają, aby biurowiec spełniał stawiane przed nim wymogi. Jak patrzą na kwestię indywidualizacji budynku osoby związane z produktami wykorzystywanymi podczas jego tworzenia?

Powstanie niektórych obiektów wiąże się ze spełnieniem niecodziennych wymagań odnoście wyglądu, wielkości czy funkcjonalności systemów fasadowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na opracowywanie indywidualnych projektów konstrukcji, które powstają we współpracy z projektantami danego budynku. Dzięki temu to, co było wcześniej nieosiągalne dla architektów, staje się w pełni rzeczywiste – tłumaczy Zbigniew Poraj, dyrektor sprzedaży obiektowej Aluprof S.A., firmy zajmującej się systemami aluminiowymi. Ich produkty znalazły zastosowanie w tak różnorodnych przedsięwzięciach jak Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Hotele sieci Hilton, Prosta Tower w Warszawie, stadiony na Euro 2012 w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu, Miasteczko Olimpijskie w Londynie czy budowa Sky Tower we Wrocławiu.

Producenci tego typu systemów uczestniczą w realizacji projektu na różnych jego poziomach. Nie tylko współdziałają podczas etapu projektowego, lecz także gwarantują pomoc i konsultacje w ramach problemów technicznych, udzielają informacji na temat stosowania systemów oraz uczestniczą w szkoleniach, gdzie dzielą się wiedzą na temat swoich produktów oraz trendów w branży.

Przykładem indywidualnych dostosowań i związanej z nimi współpracy rożnych podmiotów jest Arkońska Business Park. Kompleks ten składa się z pięciu budynków, ostatecznie oddanych do użytku w 2010 r. Podczas tej inwestycji Aluprof postanowił zwiększyć parametry termiczne swoich standardowych systemów, aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby budynku. Biurowce, pomimo  konstrukcji złożonej z prostych brył, są bardzo charakterystyczne, dzięki rozwiązaniom architektonicznym zastosowanym w elewacjach. Niektóre moduły fasady zostały „wysunięte”, co stworzyło nietypowy efekt wizualny. Aby zrealizować ten pomysł, opracowany został specjalny profil, łączący funkcje zakończenia fasady i słupa narożnego oraz rozwiązanie zapewniające odpowiednią izolację termiczną tej konstrukcji.

Indywidualne rozwiązania stosowane przy budowie i aranżacji biurowców stają się koniecznością. Każdy inwestor i deweloper pragnie, aby jego budynek wyróżniał się na tle innych i przyciągał potencjalnych najemców. Wiąże się to z koniecznością wprowadzania innowacyjnych pomysłów, związanych z projektem architektonicznym, materiałami budowlanymi, systemami zastosowanymi podczas realizacji inwestycji oraz wykończeniem wnętrz.


0.0
Napisz pierwszy komentarz