Tétris Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKontor logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArchicom logoCity Space logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVantage Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Stylowy system oznakowania wnętrz w Placu Małachowskiego

Artykuł

Plac Małachowskiego
Tablice informacyjne zostały wykonane z satynowanego, białego szkła, z którym zestawiono elementy z grubej, szlifowanej stali nierdzewnej
Firma Advertis wykonała kompleksowy system oznakowania we wnętrzach biurowca należącego do Kulczyk Silverstein Properties. Wprowadzone elementy nawiązują do historycznej architektury oraz odtworzonej fasady zabytkowej kamienicy.

Zastosowane przez Advertis tablice informacyjne w kompleksie przy placu Małachowskiego 2 zostały wykonane z satynowanego, białego szkła, z którym zestawiono elementy z grubej, szlifowanej stali nierdzewnej. Na potrzeby realizacji projektanci stworzyli specjalny krój czcionki, który został wykorzystany do napisów w zabytkowej części biurowca. Dodatkowo, w celu zachowania konstrukcji budynku, w zabytkowej części napisy zostały umieszczone na delikatnych pylonach.

 

Wdrażanie rozwiązań typowych dla współczesnych kompleksów biurowych do przestrzeni obiektów zabytkowych, to proces, który wymaga szczególnej staranności. Nowe elementy nie mogą przytłaczać oryginalnej aranżacji, a co więcej, powinny podkreślać kunszt wykonania poszczególnych jej elementów – komentuje Monika Gardasiewicz, Art  Director Grupy Advertis. To jak pisanie nowego rozdziału istniejącej historii, która powstała setki lat temu. Z szacunkiem dla stylu epoki sięgamy po nowe technologie, które przyniosły nasze czasy – dodaje.

 

W grudniu ubiegłego roku projekt na placu Małachowskiego otrzymał prestiżowe wyróżnienie „New Office Building of the Year” przyznawane przez magazyn EurobuildCEE. Za rozbudowę i kompleksową modernizację nieruchomości odpowiedzialna była firma HOCHTIEF Development Poland.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra