Wrocławski biurowiec Grunwaldzki Center poddany modernizacji. Będzie ponownie komercjalizowany

|
Wrocławski biurowiec Grunwaldzki Center, źródło: materiały prasowe partnera
Savills, firma świadcząca kompleksowe usługi doradcze dla rynku nieruchomości komercyjnych, została wybrana na wyłącznego doradcę ds. wynajmu powierzchni Grunwaldzki Center.

Grunwaldzki Center przechodzi obecnie modernizację, by sprostać nawet najbardziej wymagającym najemcom. W ramach prac, które dobiegły już końca, wyremontowane zostały recepcje. Komfort korzystania z biurowca przez najemców ma podnosić znajdująca się w obiekcie kantyna, kiosk, sklep Żabka oraz kawiarnia Starbucks, a także dwa odziały banków i placówka PZU. Niebawem otwarte zostaną także kolejne usługi, z których będą mogli korzystać najemcy biurowca.

Latem zostanie uruchomiona zielona strefa dla pracowników. Będą mogli się tam relaksować, korzystając z osłoniętych drewnianych konstrukcji i spacerować po otoczonych żywą roślinnością alejkach. W zielonej strefie znajdą się także ławki i stoliki, przy których będzie można pracować na świeżym powietrzu.

 

Budynek przyjazny środowisku

 

Dzięki zmianom, jakie obecnie przechodzi Grunwaldzki Center, budynek ten staje się bardziej ekologiczny i jeszcze lepiej odpowiada na aktualne potrzeby najemców, zachowując przy tym swój największy atut, jakim jest znakomita lokalizacja. Wnętrze obiektu po remoncie prezentuje się bardzo nowocześnie i może śmiało konkurować z nowymi inwestycjami biurowymi, a nowa strefa zielona przed budynkiem z pewnością stanie się jego ważnym wyróżnikiem – podkreślił Bartosz Plewa z wrocławskiego oddziału firmy doradczej Savills.

 

Swoją nazwę Grunwaldzki Center zawdzięcza sąsiedztwu placu Grunwaldzkiego. Jest znakomicie usytuowany – w pobliżu znajdują się trzy uczelnie wyższe: Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnika, a sam biurowiec leży przy jednym z głównych hubów komunikacyjnych we Wrocławiu. Budynek ma powierzchnię 27 400 mkw. Jednocześnie jest to jeden z najwyższych budynków biurowych we Wrocławiu, z którego okien można podziwiać panoramę miasta.

Obiekt otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Very Good, który potwierdza, że budynek jest przyjazny środowisku. Wśród proekologicznych inicjatyw realizowanych przez właściciela nieruchomości wyróżnić można np. instalację paneli fotowoltaicznych na dachu, większą ilość miejsc postojowych dla rowerów, a także wymianę tradycyjnego oświetlenia na LED-owe w częściach wspólnych biurowca.

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz