Giant

EKO Ernst&Young zwiększa powierzchnię w Rondo 1

Biurowiec Rondo 1
Biurowiec Rondo 1
Międzynarodowa firma doradcza wynajęła dodatkowe powierzchnie w warszawskim biurowcu Rondo 1.

Ernst&Young zajmie dodatkowo 1150 mkw. powierzchni w wieżowcu Rondo 1. Firma zajmuje się audytem oraz doradztwem podatkowym, biznesowym i transakcyjnym. W warszawskim biurowcu znajduje się od 2006 roku i jest jego największym najemcą. Nowa umowa ma zwiększyć zajmowaną przez firmę powierzchnię do ponad 12 000 mkw. W 2011 roku Ernst&Young przedłużyła umowę do 2021 roku.

Rondo 1 jest jednym z najbardziej nowoczesnych i ekologicznych obiektów biurowych klasy A+ w Europie Środkowo-Wschodniej. Obiekt zdobył certyfikat LEED na poziomie Gold w kategorii Budynki Istniejące. Ponadto nagrodzony został prestiżowymi nagrodami, między innymi Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2011 w kategorii „Budynek Roku 2011” czy też nagrodą „Budynek Dekady” przyznawaną w konkursie CEEQA.

Rondo 1 składa się z 40-piętrowej wieży oddanej do użytku w 2006 roku, zlokalizowanej w pobliżu dworca Warszawa Centralna. Dodatkowo, w ramach kompleksu mieści się sąsiadujący, 10-kondygnacyjny obiekt, w którym znajduje się parking, a także lokale usługowe i biuro zarządcy. Łącznie Rondo 1 oferuje 66 000 mkw. oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Typowa powierzchnia piętra wynosi około 1500 mkw., a najemcy mają dużą dowolność jej aranżacji. Projekt biurowca powstał w amerykańskiej firmie architektonicznej Skidmore, Owing & Merill, we współpracy z polskimi pracowniami AZO oraz Epstein. Rondo 1 należy do funduszu MGPA Europe Fund II. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację budynku jest CBRE.


0.0
Napisz pierwszy komentarz