Giant

Grupa BUMA oddała ONYX

|
Krakowski deweloper Grupa BUMA oddał do użytku biurowiec ONYX, znajdujący się w południowej części miasta przy al. Powstańców Śląskich 26. To już czwarty tego typu obiekt zrealizowany w stolicy Małopolski przez Grupę BUMA.

Krakowski deweloper Grupa BUMA oddał do użytku biurowiec ONYX, znajdujący się w południowej części miasta przy al. Powstańców Śląskich 26. To już czwarty tego typu obiekt zrealizowany w stolicy Małopolski przez Grupę BUMA.

Po 12 miesiącach została ukończona budowa biurowca ONYX, będącego czterokondygnacyjnym obiektem klasy B+ o powierzchni 6573 m kw. Bardzo dobrze wkomponowuje się on w okolicę, w której został postawiony – 300 m od ronda Matecznego, na skrzyżowaniu dróg tranzytowych z Warszawy i Zakopanego oraz wyjazdu z miasta na autostradę A4, obwodnicę i lotnisko w Balicach. Jest to mały, kameralny budynek, ciekawy architektonicznie – podkreśla Monika Franaszek z Grupy BUMA. – Wynajmują go dwie firmy: Elektrolux i Skanska S.A.
 
Głównym najemcą biurowca jest firma Electrolux (Electrolux Poland Sp. z o.o.), która zajmuje 88 proc. budynku. W biurowcu ONYX firma otworzyła swoje Globalne Centrum Usług, specjalizujące się w obsłudze koncernu w zakresie księgowości, IT, Instrukcji Obsługi i Nieruchomości. W tej chwili w Electroluxie jest zatrudnionych ok. 320 osób, a w ciągu 2-3 lat ma ich być 500-550. Jak zaznacza Marcin Trzaskowski, dyr. administracyjny Electroluxu, w najbliższej przyszłości będą mile widziani studenci, zwłaszcza kierunków ekonomicznych, którzy poza władaniem językiem angielskim, będą mogli pochwalić się znajomością mniej popularnych języków (np. węgierskiego, fińskiego, szwedzkiego czy duńskiego). Rozmowy rekrutacyjne odbywają się codziennie, od trzech lat.
 
Electrolux zajmuje trzy piętra. Jego poprzednia siedziba znajdowała się przy ul. Wadowickiej w innym biurowcu Gruy BUMA – Buma Square Business Park. Firma współpracuje z Grupą BUMA już od ok. 4 lat. We wrześniu 2005 r. rozpoczęliśmy naszą działalność w Krakowie – opowiada Marcin Trzaskowski. – Centrum umacnia swoją pozycję, o czym świadczy m.in. oddanie tego budynku. Przy Wadowickiej zajmowaliśmy powierzchnię ok. 2200 m kw., teraz wynosi zaś ona 4100 m kw.
 
Pozostali najemcy biurowca ONYX to Skanska S.A., użytkująca od listopada czwarte piętro i zajmująca powierzchnię 847 m kw., oraz operator umieszczonej na parterze restauracji o powierzchni 187 m kw. Na terenie biurowca ONYX znajdą się parkingi: naziemny na 114 samochodów i podziemny z 42 miejscami.
 
Obiekt został zaprojektowany przez krakowskie biuro architektoniczne MOFO ARCHITEKCI. Architektura budynku ONYX zapewnia maksymalny dostęp do światła dziennego. Nazwa budynku nie jest przypadkowa. Elewację cechują odblask i kolorystyka przypominająca kamień półszlachetny onyks. Biurowiec wyróżniają także tarasy na trzecim i czwartym piętrze oraz zewnętrzna iluminacja budynku.
 
Dotychczas Grupa BUMA zrealizowała inwestycje biurowe o powierzchni wynajmowalnej wynoszącej ponad 55 000 m kw. (m.in.: Buma Square Business Park w Krakowie, Rondo Business Park w Krakowie). Ponadto Grupa wybudowała ponad 1700 mieszkań i 270 domów jednorodzinnych.

0.0
Napisz pierwszy komentarz