Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Klocki, lalki i misie w... biurowcu

|
Przedszkole w biurowcu pozwala rodzicom na łatwiejsze godzenie pracy z życiem rodzinnym (fot. pixabay.com)
Przedszkole w biurowcu pozwala rodzicom na łatwiejsze godzenie pracy z życiem rodzinnym (fot. pixabay.com)
Jesień kojarzy się z powrotami do przedszkola czy szkoły. Wielu rodziców chce znaleźć dobrą placówkę obok miejsca zamieszkania lub pracy. Z pomocą przychodzą im przedszkola powstające w budynkach biurowych. Czym charakteryzuje się taka placówka i czy biurowiec jest dobrym miejscem dla dzieci?

Włączanie obiektów biurowych w tkankę miejską warto zobrazować konkretnym przykładem. Kompleks Łużycka Office i sąsiadujący z nim biurowiec Łużycka Plus razem tworzą w Gdyni centrum biznesowe. Obiekty te nie są jedynie miejsce biznesowym, ale w coraz większym stopniu stają się one też częścią szeroko rozumianej dzielnicy. Znajdują się one niedaleko centrum miasta obok Pomorskiego Parku-Naukowo Technologicznego oraz największego w województwie centrum handlowego a także pomiędzy dwoma osiedlami mieszkaniowymi w dzielnicach Redłowo i Witomino. W ten sposób spełniają one warunek „włączania się” w przestrzeń miejską jakim jest lokalizacja w pobliżu osiedli. Położenie kompleksu pozwala także na łatwy dostęp do komunikacji publicznej dzięki umiejscowieniu obok przystanków kolei podmiejskiej. Kompleks częścią dzielnicy staje się także ze względu na dostępne w nim usługi dla mieszkańców. W budynku Łużycka Plus funkcjonuje przedszkole „Mały Einstein”, natomiast wydzielony na jego potrzeby plac zabaw znajduje się przy budynku A kompleksu Łużycka Office Park – to jedno z nielicznych „biurowych” przedszkoli na mapie Trójmiasta. Co w tym kontekście istotne, jak wynika z informacji przekazywanych przez właścicielki placówki, z oferty przedszkola korzystają nie tylko pracownicy najemców należących do Allcon Investment obiektów, lecz także osoby z zewnątrz. Jak widać nic nie stoi na przeszkodzie, aby poza miejscem pracy park biurowy stał się także miejscem do zabaw dla dzieci – podkreśla Halina Gniadecka.

 

Czy biurowiec to dobre miejsce dla dzieci?

Przed pójściem dziecka do przedszkola rodzicom towarzyszą różne obawy. Czasem wręcz przeżywają oni tę sytuację bardziej niż maluchy. Rodzice zastanawiają się m.in. jak dziecko poradzi sobie w nowym dla siebie środowisku i wśród obcych osób oraz czy placówka, którą wybrali będzie dla niego odpowiednia. Posyłając dziecko do przedszkola w biurowcu rodzice najczęściej martwią się klimatyzacją, upatrując w niej źródło przyszłych chorób malucha. Czasami pojawia się argument klimatyzowanych pomieszczeń – okna w biurowcach najczęściej nie są otwierane. Przy nowoczesnej technologii, regularnej wymianie i konserwacji oraz utrzymaniu prawidłowej różnicy pomiędzy temperaturą zewnętrzną i wewnętrzną klimatyzacja jest zupełnie bezpieczna. Dowodem na to jest pozwolenie sanepidu na prowadzenie w biurowcach przedszkoli oraz obowiązkowe badanie czystości powietrza, które jasno wyklucza jakiekolwiek zagrożenia wynikające z przebywania dzieci w pomieszczeniach klimatyzowanych – wyjaśnia Magdalena Rutkowska-Dolna, współzałożycielka przedszkola Mały Einstein.

 

Wsparcie zarządcy biurowca jest bardzo ważne

Wielu zarządców czy właścicieli biurowców chciałoby otworzyć przedszkole w swoim obiekcie biurowym. Muszą oni jednak pamiętać, że tego typu placówka nakłada na lokal specjalne wymagania. Na szczęście wiele powierzchni można dostawać pod taką działalność. Na tym rola zarządcy się nie kończy, ponieważ również po starcie przedszkola najemca oczekuje wsparcia z jego strony. Współpraca z zarządcą jest niezmiernie istotna, ponieważ często zdarzają się sytuacje, które wymagają wzajemnego zrozumienia i wyrozumiałości, a także pomocy. Bardzo często korzystamy z uprzejmości zarządcy terenu Łużycka Plus, co wiele wydawałoby się trudnych sytuacji rozwiązuje w przyjazny i konstruktywny sposób – mówi Magdalena Dolna.

 

Przedszkole w biurowcu pozwala na łatwiejsze godzenie pracy z życiem rodzinnym. Eliminuje ono problemy związane z codziennym dojazdem do przedszkola, które nieraz znajduje się daleko od miejsca zamieszkania czy pracy. Matki i ojcowie mogą czuć się bardziej komfortowo i bezpiecznie mając dzieci blisko siebie, a maluchy w tego typu przedszkolu mogą mieć zapewnione warunki niczym nie różniące się od innych placówek. Przedszkole w biurowcu może być także źródłem korzyści zarówno dla właściciela nieruchomości, jak i najemców. Są to zyski mające wymiar ekonomiczny i wizerunkowy. Marki zaczynają kreować się jako pracodawcy przyjaźni rodzinie, co stanowi atut przy utrzymaniu dotychczasowych pracowników czy zatrudnianiu nowych. Co więcej, biurowiec oferujący tego typu usługę włącza się silniej w życie mieszkańców danej dzielnicy i staje się istotną częścią tkanki miejskiej. 

 

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz