Pociąg do biura, czyli dlaczego coraz więcej inwestycji powstaje w pobliżu dworców kolejowych?

West Station
Lokalizacja budynku biurowego nadal odgrywa kluczową rolę z punktu widzenia najemcy. Centralne położenie coraz częściej traci na znaczeniu na rzecz doskonałego skomunikowania. Nie dziwi zatem fakt, że z roku na rok, w Polsce coraz bardziej na popularności zyskują okolice dworców kolejowych.

 

– Zarówno GBC, jak i West Station to wysokiej klasy projekty biurowe, które dzięki swojemu położeniu i oferowanym udogodnieniom dają idealne warunki do prowadzenia biznesu – tak pod kątem międzynarodowych korporacji, jak i mniejszych firm, którym zależy na pozyskaniu i utrzymaniu najlepszych pracowników – mówi Frnka, po czym zwraca uwagę na jeszcze jeden, często pomijany, aspekt, związany z dogodną lokalizacją biura: – Lokalizacja i skomunikowanie biura to obecnie jedne z najważniejszych czynników, którymi kierują się młode osoby podejmujące decyzję o zatrudnieniu. W tym świetle przeniesienie siedziby firmy do inwestycji zlokalizowanej nieopodal wybranego dworca kolejowego, umożliwiającego łatwy i szybki dojazd do pracy nie tylko z każdej dzielnicy miasta, ale także okolicznych gmin i miejscowości, może zostać potraktowane jako istotne narzędzie polityki rekrutacyjnej – z jednej strony znacząco poszerza grono potencjalnych pracowników, a z drugiej zachęca i ułatwia zatrzymanie w firmie największych talentów.

 

W polskich warunkach nie bez znaczenia jest fakt, że inwestycje biurowe prowadzą też do znacznego polepszenia estetyki i funkcjonalności przydworcowych terenów. Dzięki nim, w okolicach stacji kolejowych powstają ogólnodostępne przestrzenie usługowe, dodatkowe miejsca parkingowe czy nowe rozwiązania drogowe. W niektórych przypadkach – np. warszawskiego West Station – dzięki współpracy ze spółkami PKP, deweloperzy mają też swój wkład w rozwój nowej infrastruktury dworcowej, z której codziennie korzystają tysiące pasażerów.

 

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra