PGE Narodowy

Podłoga – ważny element biura

fot. Forbo Flooring Systems Polska
Może wydawać się, że w wystroju biura podłoga jest mniej istotnym elementem. Jednak odpowiednio dobrana i atrakcyjna wizualnie wykładzina to ważna część wnętrza.

Może wydawać się, że w wystroju biura najważniejsze są meble i kolor ścian, a podłoga to jakby element mniej istotny. Jednak odpowiednio dobrana i atrakcyjna wizualnie wykładzina to ważna część każdego wnętrza.

 

Wykładzina kształtująca przestrzeń

W tworzeniu odpowiedniego charakteru danego wnętrza ważną rolę odgrywa dobrze dobrana wykładzina. Na szczęście współcześni producenci oferują zarówno bogatą paletę kolorystyczną, jak i szeroki wybór różnych wzorów i form. 

Wzory na wykładzinach bywają drukowane cyfrowo, co pozwala na większą ich ostrość i szczegółowość. Przykładem może być kolekcja Flotex Planks, która zawiera 6 różnych wzorów w formacie paneli. Jednym z nich jest Flotex Wood odwzorowujący naturalne drewno poprzez nadrukowanie sęków i słojów. Z kolei np. Flotex Concrete przedstawia wzór betonu w ciepłej tonacji. 

Niektóre kolekcje pozwalają także na to, by dowolnie zestawiać kolory i wzory. Sposób układania w formie płytek wzorów na podłodze, pozwala na większą dowolność w projektowaniu. Przykładem mogą być płytki Flotex Box Cross, które zmieniają tonację na całej długości paneli wykładziny. Wzór prezentuje się zupełnie inaczej w zależności od perspektywy. Po długości paneli tworzy się efekt cieniowania, a gdy popatrzy się w poprzek wzoru to panele zaczynają tworzyć jednolitą powierzchnię. 

 

Modułowość = otwartość na zmiany

Współczesne biura projektowane są w taki sposób, by z łatwością dostosować się do zmian w układzie pomieszczenia. Ewentualne przeorganizowania biur ułatwiają także wykładziny dywanowe w płytkach. Takie rozwiązania modułowe redukują koszty, które wiązały się ze zmianami w pomieszczeń biurowych. Oferują one także więcej możliwości dekoracyjnych niż tradycyjne wersje wykładziny w rolkach. Wśród innych korzyści rozwiązań modułowych można wyróżnić m.in. możliwość łączenia płytek różnej wielkości i tekstury, ale także stosunkowo prostszą i szybszą instalację w dowolnie wybranym kierunku i redukcję odpadu poinstalacyjnego. 

Wykładzina dywanowa w płytkach ułatwia dbanie o daną przestrzeń biurową. Gdy jedna z płytek zostanie uszkodzona czy zabrudzona to w prostszy sposób można zamienić ją na inną i nie wiąże się to z wymianą całej wykładziny z danego pomieszczenia. 

 

Rola mat systemowych w strefie wejściowej 

Podłoga w placówkach biurowych to nie tylko powierzchnie ogólnobiurowe, ale także kantyny, wejścia i sanitariaty. Jednym ze wspólnych miejsc dla użytkowników biurowca jest także strefa wejściowa. Codziennie korzysta z niej wiele osób często wnosząc na butach brud i błoto, dlatego ważny jest system mat wejściowych. Jest to coś więcej niż wycieraczka do butów, ponieważ ciąg mat sprawia, że każda z osób wchodzących do budynku styka się z nimi przynajmniej kilkakrotnie. Dla przykładu, już 6 m maty wejściowej Forbo Coral zatrzymuje do 95 proc. wnoszonego do budynku błota i brudu – zauważa Waldemar Kulikowski, Key Account Manager firmy Forbo Flooring Polska. Ta ochrona przed wnoszeniem do budynku na obuwiu brudu i wilgoci pozwala na redukcję kosztów utrzymania podłóg. 

Warto pamiętać, że wejście do obiektu stanowi także wizytówkę firmy, dlatego ważny jest aspekt wizualny. Na szczęście na rynku nie brak atrakcyjnych wizualnie kolekcji mat wejściowych, które dobrze sprawdzą się takiej roli.

  • 1
  • 2

0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Magda :
Firma, w której pracuje właśnie zmieniła lokalizację. Nowy budynek, biura, sale konferencyjne prezentują się świetnie. Na podłogach położona jest właśnie wykładzina w poprzedniej lokalizacji były płytki. Musze przyznać, że wykładzina wygląda bardziej elegancko. Jako wykończenie dobrano do niej listwę biała drewnianą, która idealnie pasuje do opasek drzwiowych i drzwi. Bardzo mi się te listwy spodobały i pomyślałam o zastosowaniu ich w swym domu. Dowiedziałam się, ze zakupiono je poprzez internet bezpośrednio u producenta firmie Drew-Lux. Zajrzałam i muszę przyznać, że mają duży wybór i atrakcyjne ceny. Zamówiłam i właśnie czekam na dostawę. mam nadzieję, że listwa w mym salonie będzie się równie dobrze prezentować jak u mnie w biurze,
9 lutego 2017 20:54