Giant

Miasta regionalne kuszą biznes nowoczesnymi biurowcami

|
ONYX BUSINESS POINT to nowoczesny kompleks biurowo-usługowy zlokalizowany w ścisłym centrum Piły
Wiele międzynarodowych firm otwiera siedziby w polskich miastach regionalnych, a rosnące wymagania najemców powodują rozwój mniejszych rynków biurowych naszego kraju. Nowoczesne biurowce spotkamy już nie tylko w Warszawie czy Krakowie...

 

Kompleksowe centrum biznesowe w Częstochowie

 

Częstochowa to miasto w województwie śląskim zamieszkałe przez ok. 228 179 ludzi (dane wg GUS). W zeszłym roku został tu otwarty pierwszy biurowiec klasy A+. Obiektem tym jest DL Center Point Częstochowa, który powstał w miejsce dawnego budynku PZU. Obiekt podzielony jest na dwie części: handlowo-usługową oraz biurową. Biurowiec gwarantuje elastyczną aranżację przestrzeni w zależności od potrzeb wynajmującego. DL Center Point Częstochowa ma niemal 9000 mkw. powierzchni użytkowej, z czego na biura przypada 4200 mkw. Powierzchnie biurowe funkcjonalnie uzupełniają się z częścią handlowo-usługową, między innymi dzięki ofercie finansowej, gastronomicznej i drogeryjnej. Ze względu na dobór funkcji towarzyszących na terenie budynku oraz w jego otoczeniu DL Center Point Częstochowa stanowi pierwsze w regionie kompleksowe centrum biznesowe. Biurowiec znajduje się w południowej części Częstochowy przy ul. Jagiellońskiej. Lokalizacja ta pozwala na bezpośrednią komunikację z drogą krajową DK1. 

 

 „Nowe życie” ikony Gliwic

 

Jednym z charakterystycznych obiektów Gliwic jest siedziba Poczty Głównej przy ul. Dolnych Wałów. Nieruchomość ta stanowi wręcz ikonę miasta dominując w okolicy dzięki swojej unikatowej architekturze z elementami neogotyku. Budowa tego obiektu rozpoczęła się w 1903 r., a zakończyła w 1906 r. Jest on zaliczany do grona najpiękniejszych budynków Gliwic. Na rewitalizację tego obiektu zdecydowała się Grupa Kapitałowa DL Invest Group. Dzięki pracom modernizacyjno-remontowym Stara Poczta Gliwice zyska „nowe życie”. W ich rezultacie zostanie zrewitalizowane ok. 7000 mkw. powierzchni użytkowej w tym zabytkowym budynku, a Gliwice wzbogacą się o nowy obiekt biurowo-handlowo-usługowy. Wg planów inwestora modernizacja powinna zakończyć się w tym roku. 

 

Biurowiec przy głównej arterii Płocka

 

Do grona dynamicznie rozwijających się miast Polski należy Płock, którego atutem jest m.in. lokalizacja w odległości ok. 100 km od Warszawy. W tym mieście firmy szukające miejsc na swoją siedzibę również mogą znaleźć nowoczesną przestrzeń biurową i handlowo-usługową. Oferuje ją m.in. obiekt Cotex Office Centre. Budynek ten usytuowany jest przy zbiegu ulic Piłsudskiego i Granicznej stanowiących główną arterię Płocka. Obiekt posiada 5 kondygnacji o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 10 319 mkw. 


Najwyższy w Rzeszowie

 

Nowoczesnej powierzchni biurowej najemcy mogą również poszukiwać w stolicy Podkarpacia. Pierwszym wielkopowierzchniowym biurowcem klasy A w Rzeszowie jest SkyRes. Jego całkowita powierzchnia wynosi aż 25 648 mkw. Budynek powstał zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa, co zostało potwierdzone w 2013 r. certyfikatem LEED na poziomie Gold. SkyRes Warszawska to najwyższy biurowiec w Rzeszowie (liczy on 55 m wysokości). Ten 14-kondygnacyjny obiekt oferuje 12 pięter biurowych, parter z przestronnym lobby, recepcją, kantyną, kawiarnią, punktem pralniczym, apteką, salonikiem prasowym oraz usługami medycznymi. W części podziemnej znajduje się garaż dla samochodów osobowych, elektrycznych i rowerów. Na cały kompleks SkyRes składają się bliźniacze budynki biurowe tj. SkyRes Warszawska (ukończony) i SkyRes Lubelska (w przygotowaniu). 

 

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz