Biuro w zgodzie z Naturą

|
Obecnie projektanci coraz częściej czerpią inspiracje z natury (fot. MDD)
Coraz więcej pracodawców zastanawia się jak zwiększyć efektywność i komfort pracowników. Może by tak skorzystać z terapeutycznych działań Matki Natury? Jak to zrobić, kiedy większość czasu spędzamy w biurach? Odpowiedzią może być trend aranżacji przestrzeni, trafnie nazwany „biophilic design”.

 

Przykładem są projekty lad recepcyjnych marki MDD. Lada Organic to organiczne kształty zamknięte w kubistycznej formie. Projekt lady nawiązuje do żywego organizmu i jego najmniejszej jednostki strukturalnej jaką jest komórka. Ta, mimo swoich nieregularnych kształtów, tworzy całość dając poczucie harmonii i ładu. Dodatkowo, podświetlenie lady ociepla jej wygląd, tworząc spójność formy i kolorystyki.

 

Innym przykładem jest projekt lady Arctic Summer. Swoim wzorem kruszejącej tafli lodu, przywołuje skojarzenia ze śnieżnobiałą krainą lodowców. Kształty organiczne i te nawiązujące do naturalnych form, mogą wywoływać nieograniczoną wyobraźnię i dawać wiele możliwości interpretacji. To świadczy o wyjątkowości tych dwóch projektów, będących propozycją szczególnie dla osób szukających w aranżacjach wnętrz głębi i charakteru. 

 

Przebywanie na łonie natury rozwija naszą świadomość zmysłową. Nie tylko poprzez nieregularne kształty, ale również fakturę i barwy nas otaczające. Zastosowanie naturalnej kolorystyki na potrzeby aranżacji współczesnego biura dodaje wnętrzu ciepła i przytulności. Na szczególną uwagę zasługuje zieleń i jej odcienie. Naukowiec Stephanie Lichtenfeld udowodniła, że kolor zielony nie tylko pozytywnie wpływa na samopoczucie, ale również poprawia koncentrację i naszą efektywność.

 


0.0
Tagi: MDD
Napisz pierwszy komentarz