FYI Commercial Consulting logoArchicom logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAgrobex Sp. z o.o. logoKontor logoCity Space logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGTV Lighting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOlivia Business Centre logoINTERBIURO logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTork logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoCOTEX Office Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoLC Corp S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logoTétris Poland logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoDuda Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFuture Processing logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoEkodom Deweloper logoPorto Office B Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biurowiec przywracający prestiż

|
Wizualizacja biurowca Retro Office House
Wiele ulic polskich miast pięknieje z roku na rok. Pozytywne zmiany dotyczą także całych dzielnic. Czy eleganckie bryły nowoczesnych biurowców to jeden ze sposobów na przywracanie tym miejscom świetności?

Przywrócenie dawnej świetności ulicy czy dzielnicy miasta to proces, który ma sporo różnych uwarunkowań. Bez wątpienia jednak jeśli w jej obrębie powstaje nowy obiekt o ciekawej architekturze to pozytywnie wpływa on na zmiany wizerunku danego rejonu. Co więcej biurowce to miejsca pracy wielu ludzi, więc sprawiają, że ulica zaczyna „żyć”. Nie tylko wzrasta liczba przechodzących nią osób, ale także często powstają różne punkty usługowe czy handlowe, z których mogą korzystać pracownicy obiektów biurowych. Niejednokrotnie deweloperzy dbają także o okolicę biurowca, co dodatkowo pomaga w poprawieniu wizerunku danej części miasta. 

Retro prestiż

We Wrocławiu można zauważyć jak zmienia się i ciągle pięknieje ul. Piłsudskiego. Zmiany zapoczątkowane zostały chociażby poprzez remont Dworca Głównego. To właśnie tutaj powstaje także biurowiec Retro Office House, który określany jest jako krok na drodze do przywrócenia świetności tejże ulicy. Jak zauważają autorzy jego projektu – „pojedynczy, udany i działający dobrze budynek jest z pewnością krokiem do ożywienia przestrzeni” (więcej: Biurowiec w stylu retro). Biurowiec Retro Office House został zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates, a jego inspirację stanowi wrocławska architektura z początku XX w. 

Wizytówka Piły

W ścisłym centrum Piły powstaje biurowiec ONYX BUSINESS POINT. Jest to pierwszy tak nowoczesny budynek biurowy w tym mieście. Obszar, na którym znajduje się ONYX to teren, który został zakwalifikowany uchwałą Rady Miasta do programu rewitalizacji. Z roku na rok miejsce to staje się coraz ładniejsze. Nowoczesnego charakteru nada mu także biurowiec ONYX, który w tym otoczeniu będzie wyróżniał się elegancką formą. Inwestor zadbał również o wygląd biurowca nocą. Niezwykły efekt wizualny po zmroku został osiągnięty przez zastosowanie podświetlenia diodami LED. Co więcej, obiekt znajduje się w ścisłym centrum Piły, w niewielkiej odległości od miejskiego ratusza i w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta, Stanu Cywilnego, Regionalnego Centrum Kultury oraz Szkoły Policji. Ze względu na lokalizację biurowiec dołącza do grona obiektów tworzących wizytówkę miasta. ONYX jest zatem budynkiem, który stanowi przykład nowoczesnego zagospodarowania tego terenu i poprawia wizerunek centrum Piły. 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra