PGE Narodowy

Biuro, w którym mucha nie siada

ReflexSun Screen Free – Roleta wolnowisząca bez prowadnic – Refleksole
Jakiś czas temu zastanawialiśmy się jak uniknąć nagrzania biura jednocześnie nie ograniczając dostępu do światła dziennego. Jednak słońce to nie jedyny czynnik zewnętrzny utrudniający pracę. Pracownikom we znaki mogą dać się także owady.

Podczas wielu godzin często ciężko jest zachować koncentrację i nie zważać na bodźce dochodzące z otoczenia. W wymagającej skupienia pracy skutecznie przeszkadzać mogą nam owady, które wielokrotnie przelatując przed naszymi oczami, bzycząc czy siadając na naszym ciele odrywają nas od pracy wzbudzając irytację. Problem szczególnie nasila się w pogodne, słoneczne dni, kiedy decydujemy się na otwieranie okien. W domach można zastosować wiele różnych naturalnych metod odstraszania owadów np. stosując odpowiednie olejki zapachowe czy sadząc różne rośliny. Są jednak miejsca, w których trudniej wprowadzić takie sposoby walki z owadami chociaż insekty przeszkadzają nam w nich równie mocno. Jak zatem poradzić sobie z tymi nieproszonymi gośćmi w biurze?

Oczywiście owady można odstraszać różnymi chemicznymi środkami. Dla tych jednak, którzy nie chcą sięgać po takie sposoby rozwiązaniem mogą być np. moskitiery. To zabezpieczenie pomieszczeń przed insektami, które jednocześnie nie ogranicza także dostępu do światła dziennego.

Poza moskitierami w tej roli sprawdzają się także rolety screen (nazywane również refleksolami). Są to zewnętrzne rolety, które nie tylko chronią przed słońcem i upałem (zobacz więcej: Ciesz się słońcem w biurze), lecz także przed owadami i wiatrem. Są one rozwiązaniem trwałym, a także estetycznym i praktycznym, które dobrze sprawdza się w biurowcach, salach konferencyjnych czy innych mocno przeszkolonych pomieszczeniach. Rolety screen, podobnie jak większość rolet, zbudowane są z kasety, prowadnic i tkaniny. Tkanina ta zaliczana jest do największych ich zalet. Nie przepuszcza ona ciepła słonecznego czy owadów, ale pozwala swobodnie spoglądać na zewnątrz. Rozwiązanie to dostępnie jest nie tylko w nowo powstających obiektach. Z powodzeniem można je zastosować także w zagospodarowanych już biurowcach. W zależności od rodzaju można je montować na elewacji zewnętrznej, we wnęce okiennej lub wewnątrz, na skrzydle okna. Są również modele do zabudowy (podtynkowe).

 


4.0
Napisz pierwszy komentarz