Nowy Styl Group logoVantage Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoAluprof S.A. logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKontor logoArchicom logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Jakie rolety wybrać do biura?

ReflexSun - Rolety Screen (Refleksole)
Mogłoby się wydawać, że wszystkie rolety są takie same i nie ma znaczenia to, które z nich zamontujemy w oknach naszego biura. To jednak tylko pozory...

Rolety to rozwiązanie chętnie wybierane przez pracodawców, którzy chcą chronić biuro przed upałem i słońcem. W ten sposób dbają oni o komfortowe warunki pracy. Promienie słoneczne potrafią bowiem zamienić miejsca pracy w prawdziwe szklarnie. Gdy tylko temperatura na zewnątrz przekroczy 30 stopni, wiele systemów klimatyzacyjnych ma problemy z ochłodzeniem powietrza w budynkach. Efektem jest spadek wydajności pracy, problemy z koncentracją oraz złe samopoczucie osób pracujących w takich wnętrzach. W takiej sytuacji ratunkiem są tak proste rozwiązania jak właśnie rolety. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie rolety są takie same... .

Co wybrać - rolety wewnętrzne czy refleksole?

Zasłonięcie okna jakąkolwiek roletą pozwala uniknąć męczących refleksów słonecznych na ekranach monitorów, ale czy zawsze chroni przed nagrzewaniem wnętrz? Problemem rolet jest materiał, z którego są wykonywane. Nie zawsze bowiem zatrzymuje on energię cieplną, a wówczas mimo zasłonięcia okna w biurach i tak jest gorąco. W takim przypadku, mimo próby poprawy sytuacji szybko okazuje się, że roleta nie do końca spełnia stawiane przed nią zadania.

Co zatem należy zrobić? Sam pomysł osłonięcia się przed promieniami słonecznymi jest dobry, jednak kluczem do sukcesu jest wykonanie rolety. Rolety screen (refleksole) są produkowane ze specjalnego materiału, który dzięki swojej strukturze przeciwdziała przenikaniu ciepła do wnętrza i tym samym zatrzymuje promienie słoneczne. Roleta screen nie nagrzewa się, tworząc szczelną barierę dla energii cieplnej. Wnętrza pozostają przyjemnie chłodne, a system chłodzenia nie musi pracować całymi dniami na najwyższych obrotach, bo wnętrza są znacznie mniej nagrzane.

 

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra