Giant

Jakie rolety wybrać do biura?

ReflexSun - Rolety Screen (Refleksole)
Mogłoby się wydawać, że wszystkie rolety są takie same i nie ma znaczenia to, które z nich zamontujemy w oknach naszego biura. To jednak tylko pozory...

Rolety to rozwiązanie chętnie wybierane przez pracodawców, którzy chcą chronić biuro przed upałem i słońcem. W ten sposób dbają oni o komfortowe warunki pracy. Promienie słoneczne potrafią bowiem zamienić miejsca pracy w prawdziwe szklarnie. Gdy tylko temperatura na zewnątrz przekroczy 30 stopni, wiele systemów klimatyzacyjnych ma problemy z ochłodzeniem powietrza w budynkach. Efektem jest spadek wydajności pracy, problemy z koncentracją oraz złe samopoczucie osób pracujących w takich wnętrzach. W takiej sytuacji ratunkiem są tak proste rozwiązania jak właśnie rolety. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie rolety są takie same... .

Co wybrać - rolety wewnętrzne czy refleksole?

Zasłonięcie okna jakąkolwiek roletą pozwala uniknąć męczących refleksów słonecznych na ekranach monitorów, ale czy zawsze chroni przed nagrzewaniem wnętrz? Problemem rolet jest materiał, z którego są wykonywane. Nie zawsze bowiem zatrzymuje on energię cieplną, a wówczas mimo zasłonięcia okna w biurach i tak jest gorąco. W takim przypadku, mimo próby poprawy sytuacji szybko okazuje się, że roleta nie do końca spełnia stawiane przed nią zadania.

Co zatem należy zrobić? Sam pomysł osłonięcia się przed promieniami słonecznymi jest dobry, jednak kluczem do sukcesu jest wykonanie rolety. Rolety screen (refleksole) są produkowane ze specjalnego materiału, który dzięki swojej strukturze przeciwdziała przenikaniu ciepła do wnętrza i tym samym zatrzymuje promienie słoneczne. Roleta screen nie nagrzewa się, tworząc szczelną barierę dla energii cieplnej. Wnętrza pozostają przyjemnie chłodne, a system chłodzenia nie musi pracować całymi dniami na najwyższych obrotach, bo wnętrza są znacznie mniej nagrzane.

 

  • 1
  • 2

1.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
Halinka :
No właśnie, tez mi się wydaje że takie żaluzje pionowe są idealne do biur. My też na takie postawiliśmy i zamówiliśmy na wymiar od producenta rolet i żaluzji firmy FILL. Ogólnie moim zdaniem bardzo ładnie wyglądają w biurze.
30 września 2020 08:17
Liliana Gomowska :
Do biura doskonałym pomysłem będą żaluzje pionowe verticale, choć rolety również zawsze się bronią. Może rolety dzień noc byłyby najbardziej funkcjonalne.
https://www.knall.com.pl/
19 czerwca 2018 11:25