Interbiuro - duży

Rolety nie tylko na lato

Przykład zastosowania rolet w biurze (fot. ReflexSun)
Czy rolety mają swoje zastosowanie również zimą? Oczywiście, że tak!

Rolety głównie kojarzą się z ochroną przed słońcem. W okresie wiosenno-letnim, kiedy słonecznych dni nie brakuje promienie słoneczne potrafią wdać się we znaki pracownikom nagrzewając biura i odbijając się od monitorów. Jak pisaliśmy w artykule Ciesz się słońcem w biurze, w takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam rolety screen nazywane potocznie refleksolami, które zapewniają dostęp do światła dziennego, a jednocześnie chronią przed nagrzewaniem wnętrz przez słońce. Jednak sprawdzają się one nie tylko latem...

Nie każdy jednak wie, że tego typu rolety mają swoje zastosowanie również zimą. Podczas ogrzewania pomieszczeń przy oknach powstają tzw. mostki termiczne. Są to miejsca, w których ciepło ucieka z pomieszczenia. W przeszklonych biurowcach ta powierzchnia bywa naprawdę duża. Jeżeli nie zostanie ona dobrze zaizolowana, to straty na ogrzewaniu mogą być znaczne.

Tu również z pomocą przychodzą refleksole. Są one wykonywane z materiału Thermic, który posiada właściwości termoizolacyjne. Oznacza to, że chroni zarówno przed ciepłem wpadającym z zewnątrz, jak również nie pozwala mu uciekać z wnętrza. Rolety screen zapewniają więc nie tylko przyjemne temperatury latem, w czasie upału, ale są także doskonałym pomysłem na ochronę przed wychładzaniem pomieszczeń zimą. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra