Top Woman in Real Estate

Siedem sekund, by wygrać dobrym wrażeniem

|
Marynarska Point 2
Boom inwestycji biurowych w Warszawie rodzi pytania o losy budynków nieco starszych. Wizja pustostanów mobilizuje do poszukiwania kreatywnych metod zwiększania atrakcyjności nieruchomości. Wygrywają ci, którzy proponowanymi zmianami wyprzedzają oczekiwania klientów.

 

Przy decyzji o dalszych losach wnętrz budynku kluczowe znaczenie ma ocena kosztu inwestycji. Należy zwrócić uwagę na bardzo wiele czynników mających bezpośredni wpływ na budżet. Jednym ze źródłem ryzyka są nieustannie zmieniające się przepisy, w szczególności przeciwpożarowe.

Zdarza się, że bardziej opłacalne jest „wymiana” całości wnętrza budynku, aby zaproponować rozwiązania wyprzedzające dzisiejsze standardy. Taka sytuacja miała miejsce w rewitalizowanej niedawno przez Tétris kamienicy Renaissance przy Placu Zbawiciela. Właściciel, fundusz GLL, nie szczędził tu środków, aby powierzchnia, zarówno designem, jakością oraz technologią patrzyła w przyszłość, i tym samym przyciągała najlepszych najemców.

Obok grupy premium istnieje bardzo duża liczba budynków, dla których konkurowanie oryginalnością i designem jest trudne. Często obserwujemy zmianę pozycjonowania takich nieruchomości w kierunku oferowania dobrych jakościowo wnętrz dla pracowników na przykład typu backoffice. I to też jest długoterminowo świetna strategia. Tam, gdzie design odgrywa mniejszą rolę, można przeznaczyć środki na poprawę komfortu pracy, remont instalacji czy lepsze dostosowanie rozkładu wnętrz do potrzeb obecnych i przyszłych najemców. Świetnym przykładem takiej renowacji jest odrestaurowany niedawno przez Tétris budynek przy ul. Kasprzaka, zajmowany przez Orange, gdzie przy stosunkowo małym nakładzie finansowym w sposób ciekawy i interesujący udało się w znaczący sposób poprawić komfort i wygląd biura.

 


 

   Tomasz Spalik, dyrektor ds. rozwoju biznesu Tetris

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: Tetris
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Radek W. :
U nas zmiana wyglądu biura niesamowicie wpłynęła na odbiór naszej firmy jako pracodawcy. Cały czas oferujemy takie same warunki współpracy, a odkąd Forbis zaprojektował i zrealizował dla nas projekt recepcji i kilku pomieszczeń liczba pozytywnych odpowiedzi na rekrutację znacznie wzrosła. Niby nic, a robi wielką różnicę. Większość uważa, że liczy się tylko wielkość wynagrodzenia, a niestety czasy się zmieniły i potencjalni pracownicy biorą pod uwagę dużo więcej czynników.
20 listopada 2017 13:53