Giant

Szybko, bezpiecznie, wygodnie z media portami OE Electrics

PLUTO
Dziś urządzenia mobilne są bardzo popularne. Nic więc dziwnego, że ich masowość spowodowała zwiększone zapotrzebowanie na dostęp do zasilania w miejscach publicznych. Mimo coraz większej powszechności ładowarek wciąż zapominamy o wielu ważnych aspektach związanych z korzystaniem z nich.

Popularność ładowarek USB

Współcześnie ludzie są bardzo mobilni. Sporo podróżują i pracują nie tylko z biura, ale także z domu, kawiarni, w drodze do i z pracy oraz z wielu innych miejsc. Potrzebują oni zatem urządzeń, które nadążą za takim trybem życia, stąd coraz większa popularność urządzeń mobilnych. Co więcej, urządzenia te muszą być lekkie i niewielkie, by były komfortowe zarówno w użyciu, jak i w transporcie. Wymóg ten spowodował, że niemożliwe jest montowanie wewnątrz nich transformatora energii. Koniecznością stało się więc korzystanie z ładowarek.

 

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dla firm bezpieczeństwo pracowników jest bardzo ważne. Niewiele jednak osób zastanawia się w tym kontekście nad tak powszechnymi elementami wyposażenia biura jakim są ładowarki. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czym pracownicy ładują swoje urządzenia mobilne.

Dla przykładu, wiele ładowarek ma nieodpowiednie lub nawet nie ma zabezpieczenia przed przeładowaniem. Mogą one więc w zasadzie dawać więcej energii niż potrzebuje tego urządzenie. To z kolei może prowadzić do przegrzania, a w skrajnym przypadku nawet do nieodwracalnego uszkodzenia urządzenia.

Innym problemem jest np. przegrzanie ładowarki USB, które wpływa na jej sprawność. Zostało udowodnione, że każdy wzrost temperatury o 10ºC skutecznie skraca żywotność niektórych podzespołów elektronicznych o połowę. O tym jak ważna kwestią jest kontrola temperatury świadczy chociażby to, że regulacje bezpieczeństwa IEC/UL wymagają ograniczenia temperatury do maksymalnie 52ºC. Ważnym aspektem jest także odpowiednia moc wyjściowa ładowarek, która zapobiega zarówno uszkodzeniu urządzenia, jak i zmniejsza ryzyko pożaru.

 


5.0
Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
karola :
super te media porty
15 lutego 2018 12:43
basbas :
bardzo ładne, eleganckie i nietypowe
22 stycznia 2018 14:43