Giant

Pomieszczenie idealne do pracy

art. sponsorowany
fot. GTV
W pracy spędzamy wiele godzin, dlatego chcemy się w niej czuć komfortowo. Znaczenie ma zarówno aranżacja wnętrza, jak i odpowiednie oświetlenie. Z jakich rozwiązań warto skorzystać, by stworzyć biuro idealne do pracy?

Obecnie wiele firm dba o wystrój wnętrz w swoich biurach. Jest to związane z tym, że jeśli pracownik dobrze czuje się w jakimś miejscu to jego praca jest bardziej efektywna. Oto elementy, o których należy pamiętać tworząc komfortowe miejsce pracy:

1. Oświetlenie

W miejscu pracy bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie. Nie powinno ono być zbyt ciemne (ponieważ wówczas męczą się oczy, a pracownicy mogą odczuwać senność), ani zbyt jaskrawe (rozdrażnia oczy, a w dłuższym okresie może prowadzić nawet do pojawienia się wady wzroku). Należy więc znaleźć tzw. „złoty środek”. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie paneli LED z możliwością regulacji barwy światła. Barwa światła wpływa na nasze samopoczucie np. zimna wzmaga naszą koncentrację, a ciepła pomaga się rozluźnić. Rozwiązanie takie jak oprawa LED typu downlight Bolero pozwala wykorzystać obie te cechy – mówi Mateusz Strzałkowski, rzecznik prasowy firmy GTV. Podczas wybierania oświetlenia do biura warto zainwestować w rozwiązania LED typu oprawy wpuszczane lub panele LED, które zastępują tradycyjne oprawy rastrowe. Jakie są ich plusy? Po pierwsze są energooszczędne, a tym samym pozwalają ograniczyć wydatki firmy. Po drugie, nie nagrzewają się i nie sprawiają, że oczy pracowników nadmiernie się męczą. Przykładem takiego rozwiązania są panele Galaxy firmy GTV, które równomiernie rozświetlają pomieszczenie. Niezależnie od wybranego rodzaju oświetlenia, niezwykle ważne jest zapewnienie dostępu do naturalnego źródła światła. 

2. Kolory

Kolory są kolejnym ważnym elementem biura. Urządzając taką przestrzeń warto wybrać jasne i neutralne barwy. Ciemne odcienie potrafią być drażniące dla niektórych pracowników, a tym samym zaburzają komfort ich pracy. Jasne ściany można przełamać roślinami. Stanowią one nie tylko wspaniałą dekorację. Kolor zielony działa bowiem uspokajająco, a obecność kwiatów i krzewów w biurze wspomaga kreatywność. Decydując się na roślinność w miejscu pracy należy jednak pamiętać o regularnej pielęgnacji.

 

 

3. Chillout room

Coraz więcej firm aranżuje w swych siedzibach chillout roomy. Odpoczynek pozwala pracownikowi być bardziej efektywnym, bowiem czasem krótka chwila relaksu pomaga lepiej skoncentrować się na zadaniach. W chillout roomach coraz częściej pojawiają się różne niestandardowe rozwiązania, takie jak leżaki, hamaki czy nietypowe elementy wystroju (np. ogrody wertykalne). W takich miejscach niezwykle ważne jest odpowiednie oświetlenie. – W przypadku pokoju przeznaczonego do relaksu, stawiamy raczej na oprawy gwarantujące ciepłą barwę światła. Dzięki temu nasze oczy szybciej odpoczną, a i my będziemy bardziej rozluźnieni – mówi Mateusz Strzałkowski. W chillout roomach standardem jest również zapewnienie rozrywki, dlatego w takich miejscach konsole do gry czy rzutki nie są już niczym zaskakującym. 

4. Dodatki zwieńczające dzieło

Często mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego w biurach pojawiają się drobne elementy, które również kształtują wizerunek danej przestrzeni. Na biurkach pracowników często można znaleźć chociażby ramki ze zdjęciami, obijające się o siebie kulki czy piłeczki antystresowe. W pomieszczeniach typu open-space coraz zerwa się z zasadą przypisania stanowiska pracy do konkretnej osoby. Wówczas pracownik za każdym razem siedzi w innym miejscu. Takie rozwiązanie ma zapobiegać efektowi znużenia i wprowadza element świeżości w codziennych obowiązkach i przestrzeni.

 


0.0
Tagi: GTV Lighting
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Stanisław :
a co ze sprzętem AV ? Aby był przyjazny i łatwy w obsłudze, bez stresu i zawsze działający?
15 stycznia 2019 11:36