Art-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoEkodom Deweloper logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTERBIURO logoTork logoLC Corp S.A. logoKontor logoCity Space logoDuda Development logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPodium Investment logoFuture Processing logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCHB14 logoSpectra Development logoForbo Flooring Systems Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArchicom logoCOTEX Office Centre logoTétris Poland logoINTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEcho Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoFYI Commercial Consulting logoGhelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoSchüco International Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Dlaczego odpowiednie oświetlenie biura jest ważne?

|
fot. GTV
Jak dodać pracownikom energii do działania? Podstawą jest profesjonalne oświetlenie biurowe.

Większa efektywność pracownika

Jesienią i zimą, zwłaszcza w pochmurne dni, wstawanie rano do pracy bywa nie lada wyzwaniem. Panujący w pokoju mrok dodatkowo zniechęca do działania. Ten prosty przykład uświadamia nam jak ważny jest wpływ światła na samopoczucie człowieka. Powinniśmy więc zadbać o jak najlepsze oświetlenie miejsc, w których spędzamy sporo naszego czasu. Czy zastanawiamy się nad tym jak oświetlone są pomieszczenia, w których pracujemy? Nie? To błąd! Kwestia ilości światła w miejscu pracy jest niezwykle istotna. Odpowiednio zaprojektowane i zrealizowane oświetlenie może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie, koncentrację i wydajność pracowników. Od kliku lat możemy zaobserwować jak zmienia się podejście do projektowania przestrzeni biurowej. Ta ewolucja związana jest właśnie z poszukiwaniem rozwiązań, które pozwolą pracownikom na jak największą efektywność ich działań. Warto zatem pamiętać, że wśród wielu różnych czynników wpływających na wydajność pracy, ważną rolę ogrywa także odpowiednie oświetlenie biura. 

Rzućmy światło na sprawę przepisów

Wiemy już, że odpowiednie oświetlenie biura jest ważne, jednak określić jaka ilość światła jest właściwa? Z pomocą przychodzą nam przepisy. Zgodnie z normą PN-EN 12464-1:2004: Światło i oświetlenie praca przy monitorach komputerów wymaga oświetlenia blatu biurka na poziomie 500 luksów, a przy kreśleniu technicznym – 750 luksów. Trzeba także unikać zbyt dużych różnic w oświetleniu pomieszczenia, ponieważ nasz wzrok nie jest bez przerwy skupiony jedynie na ekranie czy klawiaturze. 

 

  • 1
  • 2
Tagi: GTV Lighting
Napisz pierwszy komentarz
TORK - duży
mantra