INTERBIURO logoAluprof S.A. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTorus logoSpectra Development logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoRIS Kotes logoKart Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGTV Lighting logoPodium Investment logoBusiness House logoARTSERVIS sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCity Space logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoVantage Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoINTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Dlaczego odpowiednie oświetlenie biura jest ważne?

|
fot. GTV
Jak dodać pracownikom energii do działania? Podstawą jest profesjonalne oświetlenie biurowe.

Większa efektywność pracownika

Jesienią i zimą, zwłaszcza w pochmurne dni, wstawanie rano do pracy bywa nie lada wyzwaniem. Panujący w pokoju mrok dodatkowo zniechęca do działania. Ten prosty przykład uświadamia nam jak ważny jest wpływ światła na samopoczucie człowieka. Powinniśmy więc zadbać o jak najlepsze oświetlenie miejsc, w których spędzamy sporo naszego czasu. Czy zastanawiamy się nad tym jak oświetlone są pomieszczenia, w których pracujemy? Nie? To błąd! Kwestia ilości światła w miejscu pracy jest niezwykle istotna. Odpowiednio zaprojektowane i zrealizowane oświetlenie może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie, koncentrację i wydajność pracowników. Od kliku lat możemy zaobserwować jak zmienia się podejście do projektowania przestrzeni biurowej. Ta ewolucja związana jest właśnie z poszukiwaniem rozwiązań, które pozwolą pracownikom na jak największą efektywność ich działań. Warto zatem pamiętać, że wśród wielu różnych czynników wpływających na wydajność pracy, ważną rolę ogrywa także odpowiednie oświetlenie biura. 

Rzućmy światło na sprawę przepisów

Wiemy już, że odpowiednie oświetlenie biura jest ważne, jednak określić jaka ilość światła jest właściwa? Z pomocą przychodzą nam przepisy. Zgodnie z normą PN-EN 12464-1:2004: Światło i oświetlenie praca przy monitorach komputerów wymaga oświetlenia blatu biurka na poziomie 500 luksów, a przy kreśleniu technicznym – 750 luksów. Trzeba także unikać zbyt dużych różnic w oświetleniu pomieszczenia, ponieważ nasz wzrok nie jest bez przerwy skupiony jedynie na ekranie czy klawiaturze. 

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: GTV Lighting
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Figurski :
Dlaczego? Dlatego, że pracują tam ludzie i wpływa to na komfort ich pracy. Poza tym jest wiele składowych, które mogą znacznie prace usprawnić, ale pracodawcy nie są tego świadomi. I tutaj szczerze polecam korzystanie z firm, które urządzają biura i mają w tym doświadczenie. My zleciliśmy przearanżowanie całego biura firmie Forbis - pełen profesjonalizm. 100% pracowników odczuwa różnicę w komforcie pracy i są zadowoleni ze zmian.
20 listopada 2017 13:46
CHB 14 Big
mantra