Giant

Wrocław ma nową strefę small business

art. sponsorowany
Strefa small business w Strzegomska Park, fot. materiały prasowe
Strefa small business w Strzegomska Park, fot. materiały prasowe
Wzrasta również zapotrzebowanie na małe powierzchnie biurowe. Właśnie z myślą o potrzebach mikroprzedsiębiorstw powstało całkiem nowe miejsce – strefa small business w Strzegomska Park.

Według szacunków Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, we Wrocławiu jest blisko 54 tys. małych firm, a tylko w ciągu 2018 r. powstało tu ponad 5 tys. nowych. 

Nieduże klimatyzowane biura klasy A w doskonale skomunikowanej części miasta, w dodatku z własnym, wygodnym parkingiem – to wymarzone miejsce na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Właśnie na taki komfort mogą liczyć najemcy oddanej w lutym do użytku strefy small business w Strzegomska Park, będącej częścią Wrocławskich Parków Biznesu. Małe firmy mają tam dostęp do sali konferencyjnej, wydzielone pomieszczenia socjalne oraz monitoring i całodobową ochronę.

 

Małe jest… aktywne

 

Liczba polskich mikrofirm wynosi obecnie 1,94 mln i stale rośnie – 10 lat temu było ich o 13 proc. mniej. Trend ten potwierdzają dane z „Raportu o stanie sektora MSP w Polsce 2018” przygotowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. We Wrocławiu, jak i w całym kraju, zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96 proc. i wciąż rośnie.

 

Własna działalność gospodarcza staje się coraz bardziej popularna, przede wszystkim dlatego, że jej założenie jest dziś o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Nie tylko można zarejestrować firmę w jednym okienku lub przez Internet, ale także skorzystać z dotacji na jej założenie (m.in. z Unii Europejskiej). Dodatkowo, od kwietnia 2018 r. młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na jeszcze więcej udogodnień. Zakładając pierwszą firmę lub otwierając nową działalność po pięciu latach, są zwolnieni z płacenia składek ZUS przez 6 miesięcy. To sprawia, że polski small business nabrał rozpędu i wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się dłużej.

 

Nie tylko dla gigantów

 

Większa liczba małych przedsiębiorstw wiąże się również z rosnącym zapotrzebowaniem na nieduże powierzchnie biurowe. Według specjalistów rynku nieruchomości wciąż jest ich na rynku zbyt mało w stosunku do zapotrzebowania. Rynek biurowy cały czas intensywnie się rozwija. Jednak większość z oferowanych biur to wielkie powierzchnie, powyżej 1000 mkw, przeznaczone dla dużych korporacji. Natomiast brakuje tych znacznie mniejszych.

 

Na potrzeby mikro- i małych przedsiębiorstw coraz częściej odpowiadają deweloperzy, którzy uwzględniają w swoich planach organizację stref dla small businessu, a także biura coworkingowe. Dzięki temu w wielu nowoczesnych biurowcach całe piętra zajmują mikro- i małe przedsiębiorstwa.

 

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku, właśnie z myślą o niewielkich firmach, w naszym Parku Biznesu przy ul. Strzegomskiej otworzyliśmy strefę small business – mówi Adam Galewski, dyrektor generalny firm Devco i BFF Investment Polska, zarządzających Wrocławskimi Parkami Biznesu. Pod nowe przestrzenie został w całości zaadaptowany jeden z budynków kompleksu. Dla najemców przygotowaliśmy powierzchnie biurowe od 30 do 300 mkw., wszystkie z dostępem do zaplecza kuchennego i sanitarnego, a także sal konferencyjnych. To już druga nasza strefa przeznaczona dla małych i średnich firm. Pierwsza, z sukcesem funkcjonuje przy ul. Bierutowskiej.

 

Skrojone na miarę

 

Małe przedsiębiorstwa zwykle poszukują wygodnej przestrzeni do pracy, gdzie oprócz bieżącej działalności, mogą zaprosić kontrahentów lub zorganizować szkolenie. Pracownicy cenią sobie dobry dojazd, wygodny parking, a przede wszystkim możliwość skorzystania z sal konferencyjnych. To wszystko zapewniają nowoczesne strefy small business, których coraz więcej będzie pojawiać się na polskim rynku biurowym.

 

Wrocławski Park Biznesu – Strzegomska Park to kameralny zespół biurowców klasy A zlokalizowany blisko centrum Wrocławia oraz wrocławskiego lotniska. Przebiegająca nieopodal obwodnica śródmiejska oraz ul. Legnicka umożliwiają dogodny dojazd do każdej części miasta. Niska zabudowa Parku połączona z piękną zielenią sprawia, że miejsce to tworzy idealne warunki do pracy. Dzięki zasileniu z 2 niezależnych kierunków, dodatkowych trafostacji oraz powierzchni przystosowanych dla serwerowni, Strzegomska Park jest ulubionym miejscem dla firm z obszaru IT. Powierzchnia biurowa to 12 niezależnych budynków o łącznej powierzchni 15 000 mkw. Na terenie Parku znajdują się także restauracja, bankomat oraz kiosk.


2.0
Napisz pierwszy komentarz