Giant

W dużych miastach przybywa elastycznej powierzchni biurowej

|
CitySpace Kraków
CitySpace wykorzystuje duże zapotrzebowanie na biura elastyczne i powiększa centra w czterech miastach: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku – łącznie o ponad 3 tys. mkw. Jeden z największych operatorów w Polsce planuje ekspansję na nowe rynki.

CitySpace powiększył w pierwszym półroczu bieżącego roku elastyczną powierzchnię biurową o około 3,2 tys. mkw. Operator najbardziej – bo o ponad 1,7 tys. mkw. – rozbudował istniejące biuro w krakowskim kompleksie O3 Business Campus. Oprócz tego powiększa swoje centra biurowe w Warszawie (Beethovena), Wrocławiu (w biurowcu Nobilis Business House) i Gdańsku (w budynku Tryton Business House). Rozbudowywane biura już częściowo działają.

Wzrost popytu na powierzchnie elastyczne jest widoczny na rynku biurowym od kilku lat. Dodatkowo sytuacja związana z epidemią wpłynęła na dodatkowe ożywienie w tym segmencie. Coraz więcej firm potrzebuje elastycznych rozwiązań, pozwalających łączyć pracę biurową ze zdalną oraz biur serwisowanych, umożliwiających skoncentrowanie się na prowadzeniu działalności operacyjnej. Podążamy za tym trendem, powiększając podaż biur elastycznych – podkreśla Jarosław Bator, dyrektor zarządzający CitySpace.

Należący do grupy Echo Investment CitySpace to jeden z największych operatorów biur elastycznych w kraju. Zarządza 10 centrami biurowymi w 5 miastach Polski: 5 w Warszawie, 2 we Wrocławiu i po 1 w Krakowie, Katowicach i Gdańsku. Operator prowadzi biura serwisowane (obsługiwane, w pełni wyposażone i elastyczne pod względem potrzeb najemców) z salami konferencyjnymi i salami spotkań oraz biura wirtualne. Coraz mocniej rozwija model hybrydowy, łączący zalety prywatnych gabinetów z coworkingiem.

Opieramy naszą ekspansję na transformacji biur konwencjonalnych do biur elastycznych oraz wzroście popularności coworkingu i biur serwisowanych, a także na atrakcyjności naszej oferty i jej dopasowaniu do potrzeb firm – wymienia Lisa Zettlin, head of business development CitySpace.

 

Mocny wzrost w miastach regionalnych

Kierunki ekspansji CitySpace wskazują, że operator dostrzega duży potencjał w miastach regionalnych. Przykładem jest otworzone w 2019 roku biuro na 275 stanowisk pracy we Wrocławiu (w budynku Aquarius Business House położonym tuż przy centrum miasta). W obu wrocławskich biurach poziom wynajęcia wynosi 90 proc.

Naszymi największymi przewagami są: rozległa sieć lokalizacji, elastyczne możliwości terminu najmu, optymalizacja kosztów, jak również przynależność do prestiżowej grupy Echo Investment – wylicza Jarosław Bator.

W roku 2019 nastąpił mocny wzrost na wszystkich rynkach regionalnych, gdzie według danych CBRE przybyło 24 tys. mkw. powierzchni elastycznej. Najmocniejsze zmiany odnotowano w Krakowie (+11 450 mkw.), Łodzi (+11 tys. mkw.) i Wrocławiu (+2 200 mkw.). Mimo to największym rynkiem biur elastycznych w Polsce jest wciąż Warszawa (56 proc. GLA). Według prognoz CBRE warszawski rynek biur elastycznych będzie rósł w ciągu 4 lat o 20 proc. rocznie, natomiast rynek regionalny o ponad 10 proc.

W stolicy i czterech miastach regionalnych CitySpace dysponuje na dziś 2,3 tys. miejscami pracy na blisko 18 tys. mkw. powierzchni elastycznej. Daje to średnio 8 mkw. na jedno stanowisko, co wyróżnia CitySpace na tle konkurencji. W wielofunkcyjnych biurach znajdują się prywatne gabinety, duże przestrzenie typu open space – do wynajęcia na wyłączność i przystosowane do liczebnych zespołów, coworking, biura wirtualne, sale spotkań, sale konferencyjne, pokoje relaksu, budki telefoniczne, recepcje i kuchnie. Funkcje biur różnią się w zależności od lokalizacji. Niezmienne jest to, że wszystkie pomieszczenia są w pełni wyposażone i umeblowane. Operator zapewnia urządzenia biurowe, opiekę managera biura, obsługę recepcji, wsparcie IT i serwis sprzątający.

CitySpace tworzy przestrzeń, w której pracuje się wygodniej, przyjaźniej i nowocześniej. To przestrzeń biurowa skrojona na miarę. Będąc polskim operatorem elastycznych powierzchni biurowych CitySpace dysponuje jedną z największych sieci lokalizacji w całym kraju. Zarządza biurami serwisowanymi, biurami hybrydowymi i wirtualnymi, a także salami konferencyjnymi i salami spotkań. CitySpace wybiera biurowce, które spełniają najwyższe standardy techniczne. W wyjątkowych lokalizacjach tworzy ergonomiczne, inteligentne miejsca pracy blisko wszystkiego, czym żyje miasto; blisko spotkań, zakupów, restauracji i kawiarni, a także kultury.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz