Proton Office

CitySpace otworzył nowe biuro elastyczne w Katowicach

|
Operator uruchomił nowe biuro w kompleksie Face2Face Business Campus. To wielofunkcyjna przestrzeń o powierzchni około 2400 mkw. Znajduje się w niej 400 stanowisk pracy. To druga lokalizacja tego operatora w Katowicach i jednocześnie jedenasta w Polsce.

Nowa przestrzeń składa się z biur prywatnych w rozmiarze dla od kilku do kilkudziesięciu osób, salek spotkań, strefy hot-desk, kuchni i strefy relaksu. Dużym atutem są dodatkowe udogodnienia, takie jak serwis sprzątający, recepcja, wsparcie IT i opieka menedżera. Ofertę uzupełnia możliwość założenia biura wirtualnego z obsługą korespondencji w standardzie oraz dostęp do pomieszczeń biurowych oraz salek konferencyjnych na życzenie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Na tym polega koncept biur serwisowanych, czyli jak najbardziej holistycznych i bezobsługowych.

Biura CitySpace Face2Face wyróżniają się wielofunkcyjnością i elastycznością.

– Biuro zostało stworzone według naszych stałych zasad. Polegają one na tworzeniu wewnętrznie zdywersyfikowanych projektów, łączących możliwie szeroką liczbę funkcji. Dzięki wielofunkcyjności biuro odpowiada na potrzeby zróżnicowanej grupy przedsiębiorców, od freelancerów, przez młode start-upy, po duże korporacje – mówi Lisa Zettlin, Head of Business Development w CitySpace.

Wnętrze zaprojektowali architekci ze studia Medusa Group, które realizuje projekty związane z architekturą, urbanistyką, grafiką i designem. Pracownia zdobyła liczne nagrody w konkursach i wystawach architektonicznych w Polsce i zagranicą. Z CitySpace współpracuje regularnie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy, w wyniku której powstają nowoczesne, funkcjonalne i piękne wnętrza biurowe – ocenia Lisa Zettlin. – W dzisiejszych czasach biura są bardziej przytulne i kameralne niż kiedyś. Pomieszczenia wspólne są bardziej zróżnicowane i efektowne. Większy nacisk kładzie się na funkcjonalność i kompatybilność z osobami pracującymi zdalnie. Do wykańczania wnętrz używa się lepszych materiałów – dodaje.

 

Lokalizacja – Face2Face Business Campus

Nowe biuro CitySpace mieści się na czwartym i piątym piętrze w Face2Face Business Campus. Kompleks tworzą dwa wielofunkcyjne budynki o łącznej powierzchni ponad 46 tys. mkw. To jedna z największych inwestycji biurowych w 2020 roku na wszystkich rynkach regionalnych w Polsce. Wyróżnia się nie tylko skalą, ale także dogodną lokalizacją, wyjątkową architekturą oraz doskonale zaprojektowaną, funkcjonalną przestrzenią do pracy. Face2Face Business Campus został stworzony przez Echo Investment – właściciela CitySpace.

– Biura elastyczne CitySpace idealnie dopełniają naszą ofertę, będąc odpowiedzią na potrzeby m.in. klientów indywidualnych oraz firm, które są w trakcie podejmowania decyzji o zapotrzebowaniu na powierzchnię biurową – mówi Joanna Nicińska, dyrektor regionalna w dziale biur Echo Investment.

Dzięki położeniu przy skrzyżowaniu ulic Grundmanna i Chorzowskiej kompleks jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum, co zapewni jego pracownikom łatwy dostęp do licznych usług oraz życia kulturalnego miasta. Wyróżnikiem tego projektu jest niestandardowe zagospodarowanie terenów zewnętrznych, na których pojawi się między innymi boisko do gry w koszykówkę czy strefa relaksu.

 

Wysoki popyt na biura elastyczne

Nowe biuro CitySpace Face2Face cieszy się dużym zainteresowaniem. Wynajęta została połowa przestrzeni.

– Inwestycja już w pierwszych dniach od otwarcia spełnia nadzieje pokładane w katowickim rynku biurowym. Otrzymujemy bardzo dużo zapytań na powierzchnię dla kilku lub nawet kilkudziesięciu osób Jest to bardzo obiecujące, szczególnie mając na uwadze pandemię – mówi Lisa Zettlin.

Pomimo pandemii popyt na biura elastyczne utrzymuje się na wysokim poziomie. Dzieje się tak za sprawą upowszechniającej się pracy w modelu hybrydowym, który łączy pracę biurową ze zdalną. To jeden z najszybciej postępujących trendów na rynku biurowym, który nabrał na sile i przyspieszył w ostatnich miesiącach.

– Coraz więcej firm korzysta z rotacyjnego systemu pracy. Biura elastyczne pasują do niego doskonale, ponieważ liczbę wynajmowanych stanowisk można dostosowywać na bieżąco, a dodatkowo klienci otrzymują w cenie cyfrowe narzędzie do zarządzania obłożeniem w czasie rzeczywistym – mówi Lisa Zettlin. – Większa powszechność modelu hybrydowego pociągnie za sobą wzrost zapotrzebowania na biura elastyczne. Obecnie największy potencjał rozwojowy wykazują rynki regionalne, stąd nasz kierunek ekspansji jest zupełnie naturalny. Nowe biuro w Katowicach jest naszą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby firm – dodaje.

Katowice to piąty co do wielkości rynek biurowy w kraju. Nowe inwestycje zwiększające udział powierzchni elastycznych świadczą o ewolucji tego rynku. Podczas pandemii wyróżnił się na tle innych nie tylko tym, że powstała tu jedna z największych inwestycji biurowych z ofertą biur elastycznych. Obecnie to właśnie Katowice koncentrują na sobie największą, poza Warszawą, aktywność deweloperów – 27 proc.

W 2020 roku na rynku biurowym w Katowicach przybyło 61 300 mkw. nowej powierzchni (z czego 75 proc. zostało dostarczonych na rynek dzięki projektowi Face2Face). W czwartym kwartale całkowita podaż wynosiła 589 700 mkw. Poziom pustostanów to 9,2 proc. Czynsz był w przedziale od 13,6 do 14,5 euro za mkw. miesięcznie. Popyt brutto ukształtował się na poziomie 65 000 mkw. Stanowi to 11proc. udziału w zagregowanym popycie na największych rynkach biurowych w Polsce z wyłączeniem Warszawy.

Nowe biuro w Face2Face Business Campus to 11. lokalizacja CitySpace w Polsce. Pozostałe znajdują się w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu.

CitySpace to operator elastycznych przestrzeni biurowych o powierzchni ponad 18 tys. mkw., w których pracuje się wygodniej, przyjaźniej i nowocześniej. CitySpace dysponuje jedną z największych w kraju sieci produktów skrojonych na miarę. Zarządza biurami serwisowanymi, hybrydowymi, wirtualnymi oraz salami spotkań. CitySpace należy do grupy kapitałowej Echo Investment, dzięki czemu tworząc swoje usługi, może wybierać biurowce, które spełniają najwyższe standardy techniczne. W wyjątkowych lokalizacjach tworzy ergonomiczne i inteligentne miejsca pracy, blisko wszystkiego, czym żyje miasto: restauracji, kawiarni, centrów handlowych, sklepów i instytucji kultury.


 


5.0
Napisz pierwszy komentarz