Giant

Nowoczesny kompleks biurowców EQ – miejsce z artystycznym klimatem i przywiązaniem do ekologii

|
Nowoczesny kompleks biurowców EQ – miejsce z artystycznym klimatem i przywiązaniem do ekologii Mapa Warszawy nieprzerwanie zapełnia się nowymi inwestycjami związanymi z budową biurowców.

Wg szacunków w stolicy jest aż 7 mln m kw. powierzchni biurowej1. Wśród tej – robiącej wrażenie swoją liczbą – przestrzeni, znajduje się należący do Waryński S.A. Grupa Holdingowa kompleks biurowców EQ. Dwa budynki o łącznej powierzchni ok. 13,5 tys. m kw. zlokalizowane są na warszawskiej Woli u zbiegu ulic Ordona, Jana Kazimierza i Wschowskiej – w pobliżu nowoczesnego, tętniącego życiem osiedla mieszkaniowego.

Kompleks EQ tworzą 2 biurowce – większy EQlibrium oraz kameralny EQ². Zarówno pierwszy, jak i drugi budynek wyróżnia się oryginalnym designem, dogodną lokalizacją i bogatą infrastrukturą wokół. Niewątpliwym plusem jest także bliski kontakt z naturą – dach kameralnego biurowca EQ² został zaaranżowany jako miejsce na ule dla pszczół Murarek. Ponadto przy budynkach znajduje się teren, który wiosną i latem tworzy miejską łąkę. Ogromnym wyróżnieniem jest także odznaczenie biurowców EQlibrium i EQ² prestiżowym certyfikatem BREEAM Very Good.

Istotnym faktem jest również działalność dewelopera, która miała poprawić wygląd dzielnicy w pobliżu kompleksu EQ. Waryński S.A. Grupa Holdingowa – myśląc o mieszkańcach Woli – wykonała remont ul. Wschowskiej. Głównym celem dewelopera było odrestaurowanie przedwojennej uliczki, dlatego działania nie polegały na położeniu zwykłej powierzchni i zabetonowaniu tego urokliwego miejsca. Grupa Waryński zachowała historyczny bruk z polnego kamienia oraz wzbogaciła teren nowymi latarniami. Ponadto, wcześniej przeprowadzono także remont sąsiedniej ulicy Warneńczyka. Deweloper był odpowiedzialny m.in. za położenie nowej nawierzchni, montaż latarni i wymianę chodników.

Grupa Waryński zrewitalizowała także – popadającą w ruinę, znajdującą się przy kompleksie EQ – kamienicę. Działania nie polegały jedynie na odnowieniu przedwojennego budynku. Kamienica stała się trójstronnym płótnem dla murala Tytusa Brzozowskiego. Kolorowe malowidło, którego autorem jest znany, warszawski muralista wzbogaciło tę część dzielnicy o nowe artystyczne miejsce, które można podziwiać także z okien kompleksu EQ.


Mając na uwadze środowisko, Waryński S.A. postanowiła zadbać także o małych, latających lokatorów przedwojennego budynku. W związku z tym od razu po zakończeniu prac remontowych i artystycznych kamienica została wyposażona w nowe budki dla mieszkających tam ptaków – jerzyków.

Przestrzeń zielona oraz umiejscowienie nowego punktu artystycznego na mapie Woli, to działania, wykonane w celu wzbogacenia nie tylko otoczenia kompleksu EQ, ale także i całej dzielnicy. Biurowce należące do dewelopera są miejscem idealnie łączącym nowoczesny charakter budynków z częścią dzielnicy, w której dominuje zabudowa mieszkaniowa. Ogromnym plusem jest także bliskość najważniejszych punktów usługowych – w sąsiedztwie można znaleźć sklepy, kawiarnie, restauracje,
siłownie itp.


Aktualnie firma Waryński S.A. Grupa Holdingowa ma do zaoferowania ok. 229 m² przestrzeni biurowej w biurowcu EQ² przy ul. Wschowskiej 8. Budynek jest idealnym miejscem do prowadzenia każdego rodzaju działalności biurowej. Potencjalny najemca znajdzie w nim wielkomiejski styl połączony z nutą artyzmu i ekologii.

 

1 Rynek biurowy w Warszawie przekroczył 7 mln m kw. całkowitej powierzchni.


0.0
Napisz pierwszy komentarz