Proton Office

Na warszawskiej Woli zamieszkają pszczoły

|
Nieopodal dworca Zachodniego powstaje ośmiokondygnacyjny biurowiec EQ 2 Grupy Waryński przyjazny środowisku i wyposażony w rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo epidemiologiczne. Budowa ma zakończyć się na początku przyszłego roku.

Biurowiec EQ 2 Grupy Waryński powstaje na warszawskiej bliskiej Woli, u zbiegu ulicy Wschowskiej i Ordona. Został umieszczony w sąsiedztwie alei Jerozolimskich, alei Prymasa Tysiąclecia i ulicy Kasprzaka, w pobliżu warszawskiego dworca Zachodniego.

Budynek oferuje około 2.826 mkw. powierzchni przeznaczonej do wynajmu. Projekt uwzględnia także dwupoziomowy parking podziemny. Na parterze biurowca przewidziano powierzchnię o charakterze usługowo-handlowym. Licząca osiem kondygnacji kameralna inwestycja EQ 2 jest realizowany w zgodzie z założeniami zrównoważonego rozwoju. W obiekcie zastosowane zostaną ekologiczne rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska, którym budynek zawdzięcza certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Jednym z nich jest zamontowane w częściach wspólnych oświetlenie automatycznie reagujące na obecność ludzi, co pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną. Nietypowym rozwiązaniem jest również zaprojektowana w bezpośrednim otoczeniu EQ 2 strefa z odpowiednio dobraną zielenią pod kątem uli miejskich. Pszczoły będą mogły zamieszkać na ukwieconej części zielonego dachu biurowca.

 

Budynek uwzględnia zastosowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa

EQ 2 zostanie wyposażony w nowoczesne centrale wentylacyjne umożliwiające dobór odpowiednich do sytuacji zagrożenia epidemiologicznego filtrów. Ich pracę będzie nadzorował nadrzędny system BMS, monitorujący parametry powietrza. Dodatkowo poszczególne powierzchnie na terenie obiektu zostaną wyposażone w odrębne systemy wentylacyjne, a uchylne okna zapewnią dostęp świeżego powietrza do pomieszczeń biurowych.

 

Najemcy zwracają dziś bardzo dużą uwagę na elastyczność i bezpieczeństwo w biurowcach. Powietrze, jakim oddychają ludzie w budynkach w ogromnej mierze wpływa, zarówno na ich zdrowie, jak i dobre samopoczucie. Dlatego w EQ 2 postawiliśmy przede wszystkim na najbardziej skuteczne technologie jego oczyszczania, na rozwiązania pozwalające utrzymać idealnie czyste powietrze w całym budynku – podkreślił Bogdan Borkowski, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holding.

 

Wejście główne do obiektu wyposażono w automatyczne drzwi obrotowe, natomiast system bramek wspomagany przez kontrolę dostępu pozwoli pracownikom biurowca na bezdotykowe przejście do biur. Dla zwiększenia bezpieczeństwa w holu głównym obiektu umieszczona zostanie bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk.

Projekt uwzględnia także zastosowanie w przestrzeni biurowej podniesionej podłogi, co pozwoli zwiększyć jej możliwości adaptacyjne. Dowolne konfigurowanie powierzchni do pracy umożliwi, w zależności od zaistniałej sytuacji, zwiększanie lub zmniejszanie odległości pomiędzy stanowiskami pracy.

Na terenie biurowca trwają już prace wykończeniowe. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na początek 2021 r. Najemcy będą więc mogli wprowadzać się do wykończonych wg indywidualnych wytycznych biur już w II kwartale przyszłego roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz