PGE Narodowy

Magdalena Włodarczyk-Kotuła Blog: Nie biuro, a przestrzeń wyzwalająca kreatywność

Publiczność Sofar Sounds w BOBO Coworking
Publiczność Sofar Sounds w BOBO Coworking
Publiczność Sofar Sounds w BOBO Coworking
Jaka powinna być nowoczesna przestrzeń do pracy? Przyjazna, ekologiczna, dobrze zlokalizowana i multifunkcjonalna.

Ostatni walor coraz bardziej zyskuje na popularności ze względu na zmiany w podejściu do pracy. Młodzi, zabiegani ludzie z wielkich miast, płynnie łączą dziś pracę z życiem prywatnym. Często pracują w niestandardowych godzinach. Cenią elastyczność, możliwość oderwania się na chwilę, zrelaksowania i nabrania dystansu, bez wychodzenia z biura. Przestrzeń do pracy powinna więc ułatwiać wykonywanie codziennych obowiązków jednocześnie wspierając kreatywność i dodając energii.

Z tego założenia wyszli twórcy BOBO (Bohemian Bourgeosie) Coworking tworząc swoje wnętrza. Są więc one nie tylko pełne funkcjonalnych i ergonomicznych miejsc do pracy (od gabinetów biurowych, przez fotele z mini biurkami i widokiem na miasto, bibliotekę z miękkimi kanapami, a kończąc na huśtawkach), ale też miejsc wspierających relaks, integrację i networking. Te ostatnie zaplanowane zostały tak, aby pełnić wiele różnych ról. Dla przykładu, 25 kwietnia 2018 r. przestrzenie BOBO Coworking stały się salą koncertową, w której odbyło się wydarzenie z serii Sofar Sounds Warsaw. 3 zespoły zagrały dla około 80-osobowej publiczności, wśród której oprócz zaproszonych gości znaleźli się także najemcy BOBO Coworking. 

Tego typu wydarzenia wnoszą do miejsca pracy niesamowitą energię i idealnie wpisują się w potrzeby młodych, kreatywnych specjalistów i przedsiębiorców. Pozwalają nie tylko na chwilę inspirującej przerwy, ale też ułatwiają networking w nieformalnej atmosferze. Sama zaś zmiana perspektywy polegająca na wykorzystaniu dostępnej przestrzeni w niestandardowy sposób pobudza wyobraźnię, a energia artystów udziela się publiczności i działa motywująco.

Jak jeszcze można wykorzystać biurową przestrzeń, aby inspirować i ułatwiać  najemcom zarządzanie czasem?  Na przykład organizując zajęcia sportowe, na które najemca nie musi dojeżdżać. Oszczędność czasu i dawka pozytywnej energii przed rozpoczęciem pracy idealnie wpisują się w potrzeby polskich BOBOS! BOBO Coworking otwarte jest na pomysły wykorzystania przestrzeni dla wszystkich, którzy pragną łączyć pasję z pracą, inspirację z wynikami i wygodę z ergonomią.

A więcej o nich samych w kolejnych wpisach. 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz