Giant

Mikołaj Konopka Opinia o: Pomorska Kolej Metropolitalna a nowe perspektywy trójmiejskiego biznesu

Międzynarodowa firma doradcza JLL przygotowała raport „Pomorska Kolej Metropolitalna – nowe perspektywy rozwoju pomorskiego rynku nieruchomości”. Czy powstająca kolej wpłynie na poprawę trójmiejskiego biznesu i polepszy sytuację na rynku nieruchomości? przeczytaj cały artykuł >

Bez względu na to, czy mówimy o projektach mieszkaniowych czy komercyjnych, dostępność komunikacyjna inwestycji jest jedną z kluczowych cech, jakie brane są pod uwagę czy to przez osoby poszukujące mieszkania czy też przez inwestorów poszukujących przestrzeni biurowych. Wobec powyższego Pomorska Kolej Metropolitalna, jeszcze nieuruchomiona, wpływa na szeroko rozumiany rynek nieruchomości. EURO STYL także, planując zakup gruntów, brał trasę PKM pod uwagę i traktował ją zawsze jako ogromny atut, chociaż można zauważyć, że do tej pory PKM ma większe znaczenie dla klientów poszukujących powierzchni komercyjnych, którzy podchodzą do poszukiwania biura dużo bardziej analitycznie i mają szeroką perspektywę, niż dla klientów indywidualnych. Dla tych osób znacznie bardziej liczy się tu i teraz, więc dopiero po uruchomieniu PKM będzie można dostrzec wyraźniejsze zmiany na rynku nieruchomości mieszkaniowych.

 

Jeśli chodzi o prowadzone przez nas w chwili obecnej inwestycje, to w sąsiedztwie przystanków PKM realizujemy dwa projekty w Gdyni. Komercyjną – kompleks biurowy TENSOR położony około 450 metrów od stacji PKM Stadion – i oczywiście dla najemców obecność stacji PKM ma ogromne znaczenie – oraz mieszkaniową – Apartamenty Conrada zlokalizowane przy ulicy Strzelców – w tym wypadku przystanek PKM położony jest około 750 metrów od inwestycji. Dla klientów zainteresowanych Apartamentami Conrada jest on w chwili obecnej mniej istotny, ale z pewnością docenią go po uruchomieniu PKM, ponieważ kolej wpłynie na odkorkowanie ulic dojazdowych do inwestycji czy obwodnicy Trójmiasta.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz