ARTSERVIS sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoForbo Flooring Systems Polska logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoGTV Lighting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoPodium Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Adam Sikorski Opinia o: Pomorska Kolej Metropolitalna a nowe perspektywy trójmiejskiego biznesu

Międzynarodowa firma doradcza JLL przygotowała raport „Pomorska Kolej Metropolitalna – nowe perspektywy rozwoju pomorskiego rynku nieruchomości”. Czy powstająca kolej wpłynie na poprawę trójmiejskiego biznesu i polepszy sytuację na rynku nieruchomości? przeczytaj cały artykuł >

PKM ma rzeczywiście szansę być dla Trójmiasta tym, czym dla Warszawy jest druga linia metra. Przede wszystkim przełoży się bezpośrednio na większą mobilność obecnych i potencjalnych pracowników trójmiejskich firm i połączy kolejne obszary metropolii. To następny kamień milowy rozwoju pomorskiej infrastruktury i dodatkowy argument za wyborem Trójmiasta przez inwestorów.

 

Powstanie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej sprzyja także rozwojowi Olivia Business Centre i komfortowi osób pracujących na terenie naszego centrum biurowego. Już w tym momencie wiele osób dojeżdża do pracy w obrębie OBC za pomocą środków komunikacji miejskiej. Powstanie PKM wiąże się dla części z nich z mniejszą liczbą przesiadek i krótszymi czasami dojazdu. Dla naszych obecnych i przyszłych Rezydentów oznacza to z kolei większe zadowolenie, a co za tym idzie – produktywność personelu. Nawet mieszkańcy Trójmiasta, którzy nie będą osobiście korzystać z PKM, w dłuższym okresie z pewnością odczują poprawę jakości życia z powodu odciążenia niektórych arterii drogowych.

 

Rozwój infrastruktury komunikacyjnej, uczelni, portu lotniczego, kolejnych centrów biznesowych i usługowych – to część wielkiego trójmiejskiego boomu, najlepszego czasu na inwestycje w tym regionie. Jestem przekonany, że w obliczu tak intensywnego progresu Trójmiasto może konkurować z Warszawą, Krakowem czy Poznaniem o status metropolii najbardziej sprzyjającej rozwojowi biznesu.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra