Giant

Biurowiec Rondo 1 zdobyty!

Włoch Fabio Ruga oraz Polka Anna Ficner zostali zwycięzcami II edycji Biegu na Szczyt Rondo 1 w Warszawie - jedynej w Polsce imprezy rangi Masters Race z cyklu Pucharu Świata w biegach po schodach.

Reprezentant Włoch przebiegł 836 schodów warszawskiego biurowca Rondo 1 w czasie 00:03:39,53, natomiast polskiej zawodniczce dotarcie do mety na 37. piętrze zajęło - 00:05:08,59. W kategorii mężczyzn kolejne dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy z Czech - Tomas Celko i Viktor Nowotny. Wśród kobiet zeszłoroczna zwyciężczyni Cristina Bonacina z Włoch zajęła drugie miejsca, a tuż za nią uplasowała się debiutująca w Biegu na Szczyt Rondo 1 Polka Aleksandra Jakubczak.

Polskę ponadto reprezentowali m.in. Piotr Łobodziński i zeszłoroczny zwycięzca Bartosz Świątkowski, którzy zajęli odpowiednio czwarte i szóste miejsca. Wśród uczestników pojawił się również zawodnik, który pokonał trasę w pełnym umundurowaniu żołnierza amerykańskiej armii.

Bieg rozpoczął się o godzinie 10.00, zawodnicy wyruszali w trasę w 15 sekundowych odstępach. Następnie odbyły się biegi finałowe, w których dwunastu najszybszych mężczyzn oraz dwanaście najszybszych kobiet pobiegło ze startu wspólnego. Taka dwustopniowa formuła zawodów była jednym z wymogów obowiązujących imprezy z cyklu Pucharu Świata w Towerrunning.

W biegu startowało blisko 600 osób. Dystans jaki mieli do pokonania zawodnicy to 440m w tym ok. 250M po schodach. Cały przychód z opłat startowych w wysokości 18 000 złotych został przekazany na cele charytatywne na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.