ARTSERVIS sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTorus logoINTERBIURO logoBusiness House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoCity Space logoKontor logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoTétris Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biurowiec Rondo 1 zdobyty!

Włoch Fabio Ruga oraz Polka Anna Ficner zostali zwycięzcami II edycji Biegu na Szczyt Rondo 1 w Warszawie - jedynej w Polsce imprezy rangi Masters Race z cyklu Pucharu Świata w biegach po schodach.

Reprezentant Włoch przebiegł 836 schodów warszawskiego biurowca Rondo 1 w czasie 00:03:39,53, natomiast polskiej zawodniczce dotarcie do mety na 37. piętrze zajęło - 00:05:08,59. W kategorii mężczyzn kolejne dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy z Czech - Tomas Celko i Viktor Nowotny. Wśród kobiet zeszłoroczna zwyciężczyni Cristina Bonacina z Włoch zajęła drugie miejsca, a tuż za nią uplasowała się debiutująca w Biegu na Szczyt Rondo 1 Polka Aleksandra Jakubczak.

Polskę ponadto reprezentowali m.in. Piotr Łobodziński i zeszłoroczny zwycięzca Bartosz Świątkowski, którzy zajęli odpowiednio czwarte i szóste miejsca. Wśród uczestników pojawił się również zawodnik, który pokonał trasę w pełnym umundurowaniu żołnierza amerykańskiej armii.

Bieg rozpoczął się o godzinie 10.00, zawodnicy wyruszali w trasę w 15 sekundowych odstępach. Następnie odbyły się biegi finałowe, w których dwunastu najszybszych mężczyzn oraz dwanaście najszybszych kobiet pobiegło ze startu wspólnego. Taka dwustopniowa formuła zawodów była jednym z wymogów obowiązujących imprezy z cyklu Pucharu Świata w Towerrunning.

W biegu startowało blisko 600 osób. Dystans jaki mieli do pokonania zawodnicy to 440m w tym ok. 250M po schodach. Cały przychód z opłat startowych w wysokości 18 000 złotych został przekazany na cele charytatywne na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.


0.0
Tagi: Rondo 1
Napisz pierwszy komentarz
mantra