Fabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTétris Poland logoCity Space logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPodium Investment logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArchicom logoVantage Development S.A. logoOlivia Business Centre logoKontor logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFYI Commercial Consulting logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Hines inwestuje w Polskę

Na zdjęciu Sterlinga Business Center
Na zdjęciu Sterlinga Business Center
Spółka Hines ogłosiła zamknięcie funduszu Hines Russian and Poland Fund (HRPF), którego celem jest inwestycja ponad 900 mln euro w rynek nieruchomości w Polsce i Rosji.

Strategią spółki jest inwestowanie w krajach takich jak Polska oraz Rosja, w których kapitał pochodzi z różnorodnych instytucji finansowych, państwowych funduszy majątkowych i emerytalnych, funduszy powierniczych oraz  innych inwestorów z Europy, Azji, Stanów Zjednoczonych.

Całość kapitału funduszu zostanie podzielona, w Polsce zainwestuje 20 proc. kwoty, natomiast 80 proc. trafi na rosyjski rynek nieruchomości. Nad przeprowadzeniem w Polsce i Rosji inwestycji będą czuwać odpowiednio Mieczysław Godzisza i Lee Timminsa. Fundusz jest zarządzany przez specjalnie powołany zespół z siedzibą w Luksemburgu pod kierownictwem X. Simona Shena.

Oprócz udanych inwestycji w obiekty biurowe, jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami rozwoju w Rosji w zakresie obiektów handlowych, magazynowych i mieszkalnych, czego konsekwencją jest z rozwój rosyjskiej klasy średniej i szybko rosnąca siła nabywcza konsumentów - oświadczył Lee Timmins. Polska pozostaje rozwijającą się i dynamiczną gospodarką pomimo niesprzyjających warunków na europejskich rynkach. Nadal uważamy, że stoją przed nami bardzo interesujące możliwości inwestycji w obiekty biurowe, handlowe i wielofunkcyjne w wielu miastach w całej Polsce -  dodał Mieczysław Godzisz

Hines funkcjonuje na  rosyjskim rynku nieruchomości od 1992, w Polsce od 1996. Według danych na dzień 12 grudnia 2011 roku, spółka Hines  posiada w Rosji i Polsce  nieruchomości o łącznej wartości 2 miliardy dolarów, z czego 1,25 miliarda to kapitał posiadany przez Hines i jej oddziały.  


0.0
Tagi: Hines
Napisz pierwszy komentarz
mantra