EKO Zielony certyfikat dla Oxygen

Zdjęcie przedstawia Oxygen.
Zdjęcie przedstawia Oxygen.
Szczeciński biurowiec Oxygen, należący do Echo Investment, otrzymał zielony certyfikat GreenBuilding.

Oxygen to dziewięciokondygnacyjny biurowiec zlokalizowany w Szczecinie, mieszczący się przy skrzyżowaniu ulicy Malczewskiego i alei Wyzwolenia. Budynek oferuje ponad 14 000 m kw. powierzchni przeznaczonej na wynajem. Obiekt został oddany do użytku w III kwartale 2010 r.

Jak informuje Echo Investment, budynek otrzymał certyfikat GreenBuilding. Jest to program Komisji Europejskiej, którego celem jest promowanie efektywnego wykorzystania energii w budynkach. Oxygen jest kolejnym budynkiem inwestora, któremu przyznano taki certyfikat. Uzyskały go także Park Postępu w Warszawie (luty 2011 r.) oraz Astra Park w Kielcach (grudzień 2011 r.).

Jak mówi Wojciech Knawa z Echo Investment: Certyfikaty GreenBuilding są efektem odpowiedniego podejścia Echo Investment do projektowania i realizacji budynków biurowych. Jednocześnie to potwierdzenie wymiernych korzyści, na jakie mogą liczyć klienci wynajmujący powierzchnie biurowe w naszych obiektach. Jako doświadczony deweloper przywiązujemy dużą wagę do ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań stosowanych w naszych inwestycjach.

Poniżej przedstawiamy film dotyczący inwestycji:Inwestor informuje, iż wszystkie planowane realizacje firmy posiadać będą certyfikaty ekologiczne. Obecnie spółka przygotowuje się do rozpoczęcia stosowania standardu BREEAM. Firma wprowadziła już odpowiedni program zapewniający przygotowanie merytoryczne oraz utworzyła zespół składający się z certyfikowanych asesorów BREEAM.


0.0
Napisz pierwszy komentarz