Giant

Biurowiec w boguchwalskiej strefie?

|
H-GAZ jest pierwszą firmą, ale nie ostatnią, która będzie prowadzić swoją działalnośc w boguchwalskiej strefie ekonomicznej.
H-GAZ jest pierwszą firmą, ale nie ostatnią, która będzie prowadzić swoją działalnośc w boguchwalskiej strefie ekonomicznej.
H-GAZ zbuduje halę produkcyjną, budynek biurowy oraz obiekty pomocnicze. Sprawa jednak nie jest przesądzona.

Blisko dwa lata specjalna strefa ekonomiczna w Boguchwale, w województwie podkarpackim, czeka na pierwszego inwestora. Firmą, która nosi się z zamiarem lokalizacji swojego biznesu w tej strefie jest H-GAZ, zajmujący się produkcją stacji gazowych, filtrów, zestawów montażowych gazomierzy, instalacji APK oraz handlem, także z kontrahentami z Ukrainy. Przedstawiciele H-GAZu jednak nie przesadzają o tym czy budowa dojdzie do skutku.

Wedle planów w ramach inwestycji ma powstać hala produkcyjna, budynek biurowy oraz obiekty pomocnicze. Budowa prawdopodobnie ruszy na wiosnę przyszłego roku i potrwa co najmniej dwanaście miesięcy. Docelowo zatrudnienie znajdzie tam 50 osób.

Jak przyznają w boguchwalskim magistracie, zainteresowanie terenami (10 hektarów), które obejmuje specjalna strefa ekonomiczna jest dość spore.

- Razem z naszym partnerem, Krakowskim Parkiem Technologicznym, dbając o ciągły rozwój planujemy poszerzyć strefę o kolejne 40 hektarów – podkreśla Piotr Klimczak, zastępca burmistrza Boguchwały.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz