PGE Narodowy

PDT Wola ma nowego właściciela

|
PDT Wola w Warszawie, żródło: materiały prasowe Adgar Poland
PDT Wola w Warszawie, żródło: materiały prasowe Adgar Poland
Spółka Adgar Poland pod koniec kwietnia nabyła budynek PDT Wola. W części budynku znajdzie się miejsce na koncept Brain Embassy – kryją się na nim nowoczesne przestrzenie coworkingowe, biura, prywatne biura dla większych firm, sale konferencyjne oraz powierzchnie eventowe.

PDT Wola, zlokalizowany w sercu historycznej dzielnicy Warszawy, przy ul. Młynarskiej 8/12, powstał według projektu znanego architekta Michała Przerwy Tetmajera. Od 1949 r. zajmował się on kompleksowym odbudowywaniem zrujnowanej w czasie wojny dzielnicy. Od 1956 r. budynek pełnił funkcję Powszechnego Domu Towarowego Wola. W 2007 r. odrestaurowano elewację budynku, a sam obiekt zyskał charakter biurowo-usługowy.

 

Rewitalizacja historycznych obiektów, nadawanie im nowego charakteru to wyraźny trend urbanistyczny, który wpisuje się w nasze rozumienie odpowiedzialności i szacunku dla tożsamości miejsca. Jestem przekonana, że nasz pomysł na przyszłą funkcjonalność PDT Wola, podobnie, jak komercjalizowanego równocześnie budynku na ul. Czackiego, przywróci tym obiektom ich dawny blask. Chcemy zachować ich autentyczność i sprawić, aby stały się miejscami tętniącymi życiem, wizytówkami, które łączą lokalny koloryt dzielnic z inspirującą nowoczesnością – zaznacza Monika Szelenberger, Head of Leasing & Asset Management w Adgar Poland.

 

Autorski projekt zapewni przyjazne warunki pracy

W PDT Wola uruchomiony ma zostać autorski koncept Brain Embassy, obejmujący nowoczesne przestrzenie coworkingowe. Założenie projektu to budowanie przyjaznych warunków pracy, sprzyjających kreatywności i integracji pracowników, za pomocą inspirującej architektury wnętrz, ergonomicznych mebli, żywych roślin i zastosowania odpowiedniej kolorystyki. W PDT Wola, oprócz charakterystycznych dla coworkingu przestrzeni typu open space, najemcy będą mieli do dyspozycji również prywatne biura. Na terenie obiektu będzie też możliwość organizacji różnego rodzaju spotkań i eventów.

 

Wśród założeń konceptu Brain Embassy jest także dbałość o budowanie więzi między ludźmi i wymianę ich doświadczeń, a także wsparcie w rozwoju osobistym. Na co dzień o te aspekty ma zadbać zespół Community, tworząc program merytoryczny, w ramach którego odbywać się będą m.in. lekcje języka angielskiego, mentoring, warsztaty tematyczne, zajęcia sportowe i jogi, spotkania networkingowe oraz wiele innych aktywności kształtujących kompetencje osobiste oraz biznesowe.

 

Oferta najmu skrojona na miarę potrzeb

W PDT Wola, zarówno tym większym, jak i mniejszym firmom gwarantujemy doskonałe warunki do uwolnienia pełni biznesowego potencjału. Elastyczne formuły najmu, tworzenie zespołów projektowych, możliwość zwiększania lub zmniejszania powierzchni biurowej w zależności od aktualnych potrzeb i pakiet usług dodatkowych, wynikających z filozofii naszego działania, pozwala najemcom skoncentrować się na najważniejszych aspektach swojej pracy i rozwoju firmy – podkreśla Monika Kaczmarczyk, dyrektor zarządzająca Brain Embassy.

 

Adgar Poland jest inwestorem, deweloperem oraz zarządcą nieruchomości komercyjnych. Spółka specjalizuje się nie tylko w rewitalizacji zabytkowych budynków, ale tworzy także innowacyjne koncepty biurowe oraz wdraża inspirujące rozwiązania przestrzenne. PDT Wola jest 11 budynkiem biurowym, który trafia do oferty warszawskich nieruchomości komercyjnych Adgar Poland.


5.0
Napisz pierwszy komentarz