Forbo pod logo

Branża gier wideo zaprezentuje się na Małym Rynku

Wystawa będzie czynna od 8 do 21 października
Wystawa będzie czynna od 8 do 21 października
Kraków. Od poniedziałku na Małym Rynku w ramach wystawy „Rzeczywistość to za mało. Sztuka w produkcji gier wideo” pojawi się szesnaście plakatów małopolskich firm z branży gier, ukazujących proces kreacji gier oraz jego efekt końcowy.

Krakowski Park Technologiczny we współpracy z małopolskimi firmami organizuje wystawę „Rzeczywistość to za mało. Sztuka w produkcji gier wideo”. Na ekspozycję składają się efektowne plakaty pełne fantazji, pasji i dynamiki, ukazujące proces kreacji gier oraz jego efekt końcowy. Swoje prace zaprezentują branżowe studia: Artifex Mundi, Drago Entertainment, Funapp, Future Reality Games, Reality Pump, Tate oraz Teyon.

Branża gier wideo jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie i przyciąga firmy odnajdujące się w rzeczywistości najnowszych technologii. Już od kilku lat Krakowski Park Technologiczny intensywnie wspiera rozwój tego sektora. To właśnie z jego inicjatywy powołany został Klaster Gier, w skład którego wchodzą renomowane studia przemysłu kreatywnego. Od tego roku Klaster jest organizatorem świetnie przyjętego przez ekspertów i środowisko Europejskiego Festiwalu Gier Digital Dragons.

- Chcemy, abyście Państwo w sektorze gier dostrzegli niezaprzeczalne walory artystyczne i estetyczne, a także mieli szansę zobaczyć jak tego typu imponujące projekty powstają  – podkreśla Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

Wystawa na Małym Rynku, czynna od 8 do 21 października, będzie wydarzeniem towarzyszącym Małopolskiego Festiwalu Innowacji (8-12 października 2012).


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
wolfik :
Biorąc pod uwagę to jak gry wyglądają dziś pod względem graficznym, wystawa może być bardzo interesująca.
5 października 2012 11:10
Everspace
mantra