FYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoINTER-BUD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoCity Space logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKontor logoINTERBIURO logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTorus logoArchicom logoPodium Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVantage Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Branża gier wideo zaprezentuje się na Małym Rynku

Wystawa będzie czynna od 8 do 21 października
Wystawa będzie czynna od 8 do 21 października
Kraków. Od poniedziałku na Małym Rynku w ramach wystawy „Rzeczywistość to za mało. Sztuka w produkcji gier wideo” pojawi się szesnaście plakatów małopolskich firm z branży gier, ukazujących proces kreacji gier oraz jego efekt końcowy.

Krakowski Park Technologiczny we współpracy z małopolskimi firmami organizuje wystawę „Rzeczywistość to za mało. Sztuka w produkcji gier wideo”. Na ekspozycję składają się efektowne plakaty pełne fantazji, pasji i dynamiki, ukazujące proces kreacji gier oraz jego efekt końcowy. Swoje prace zaprezentują branżowe studia: Artifex Mundi, Drago Entertainment, Funapp, Future Reality Games, Reality Pump, Tate oraz Teyon.

Branża gier wideo jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie i przyciąga firmy odnajdujące się w rzeczywistości najnowszych technologii. Już od kilku lat Krakowski Park Technologiczny intensywnie wspiera rozwój tego sektora. To właśnie z jego inicjatywy powołany został Klaster Gier, w skład którego wchodzą renomowane studia przemysłu kreatywnego. Od tego roku Klaster jest organizatorem świetnie przyjętego przez ekspertów i środowisko Europejskiego Festiwalu Gier Digital Dragons.

- Chcemy, abyście Państwo w sektorze gier dostrzegli niezaprzeczalne walory artystyczne i estetyczne, a także mieli szansę zobaczyć jak tego typu imponujące projekty powstają  – podkreśla Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

Wystawa na Małym Rynku, czynna od 8 do 21 października, będzie wydarzeniem towarzyszącym Małopolskiego Festiwalu Innowacji (8-12 października 2012).


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
wolfik :
Biorąc pod uwagę to jak gry wyglądają dziś pod względem graficznym, wystawa może być bardzo interesująca.
5 października 2012 11:10
mantra