Kinnarps nowy

EKO Skanska inwestuje w stolicy Małopolski

Kraków wzbogaci się o kolejny biurowiec klasy A
To pierwszy projekt biurowy firmy Skanska w Krakowie
Kraków. Jest pozwolenie na budowę zielonego kompleksu biurowego przy ulicy Kapelanka.

Projekt Kapelanka 42 w Krakowie to dwa biurowce klasy A, które będą oferować  około 30 tys. mkw. powierzchni najmu. Prace budowlane u zbiegu ulic Kapelanka oraz Kobierzyńskiej przy obiekcie zaprojektowanym przez Medusa Group ruszą jeszcze w październiku i potrwają do przełomu drugiego i czwartego kwartału 2014 r.  Kapelanka 42 to pierwszy projekt biurowy realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju przez firmę Skanska pod Wawelem.

- Cieszymy się, że rozpoczynamy naszą pierwszą inwestycję w Krakowie. Jest to dla nas ważny rynek, z którym wiążemy długoterminowy plany, i w którym widzimy duży potencjał. Zielone budynki biurowe Skanska spotykają się z dużym zainteresowaniem także na tym nowym dla nas rynku. Potwierdza to fakt, że już na bardzo wczesnym etapie projektu Kapelanka 42  trafia do nas wiele zapytań ze strony potencjalnych najemców – powiedział Marcin Łapiński, dyrektor regionalny, Skanska Property Poland.

Oba budynki będą składać się z 9 kondygnacji naziemnych i 3 podziemnych. W pierwszej fazie inwestycji powstanie budynek o powierzchni najmu 12 250 m.kw. oraz podziemny garaż dla obu biurowców. Kompleks tak, jak wszystkie biurowce Skanska Property Poland, ubiegać się będzie o certyfikację w systemie LEED. Będzie to pierwszy budynek z tego typu certyfikatem środowiskowym w Krakowie. Dobra lokalizacja zapewni dobry dojazd do autostrady A4, obwodnicy Krakowa oraz portu lotniczego Kraków-Balice.


0.0
Tagi: SKANSKA LEED
Napisz pierwszy komentarz